Krievijas diplomātus izraidīs arī NATO, Beļģija un Moldova

Par Krievijas uzbrukumu bijušajam dubultaģentam Sergejam Skripaļam NATO izraidīs septiņus krievu diplomātus un trim liegs akreditāciju. To valstu skaits, kuras izraida diplomātus, arvien palielinās.

To valstu skaitam, kuras par uzbrukumu bijušajam dubultaģentam Sergejam Skripaļam izraidīs krievu diplomātus, pievienojusies arī Austrālija, Beļģija, Moldova un Īrija. Austrālija izraidīs divus, bet Īrija vienu diplomātu.

Krievija apsūdzējusi Vašingtonu citu valstu šantāžā, lai tās pievienotos koordinētajai diplomātu izraidīšanai.

Jau 25 valstis paziņojušas par kopā vairāk nekā 100 krievu diplomātu izraidīšanu – tiek uzskatīts, ka tādam notikumam vēsturē nav precedenta. Visvairāk izraidīs ASV - 60 diplomātus, tai seko Lielbritānija - 23 un Ukraina - 13 diplomātus. No Baltijas valstīm visvairāk izraidīs Lietuva – 3 diplomātus, bet pa vienam Igaunija un Latvija.

Latvijas vēstnieks Māris Riekstiņš otrdien, 27. martā, LTV raidījumā "Panorāma" atzina, ka neatceras, kad citas valstis būtu solidāri izraidījušas vienas valsts diplomātus. Uzbrukums Eiropas valstij ir kaut kas ārkārtējs, kas prasa attiecīgas vēsts nosūtīšanu Krievijai, viņš piezīmēja.

Savukārt NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs uzsvēra, ka Krievija ir par zemu novērtējušas NATO valstu solidaritāti.

Tikmēr Amerikas Savienoto Valstu  aizsardzības ministrs Džims Matiss paziņojis, ka bijušā Krievijas specdienestu darbinieka Sergeja Skripaļa saindēšana Lielbritānijā ir daļa no Maskavas stratēģijas, kas vērsta uz Rietumu sašķelšanu.  Tā īsteno bīstamas operācijas un pēc tam noliedz savu atbildību.   

KONTEKSTS:

Saistībā ar Lielbritānijā notikušo krievu bijušā spiega Sergeja Skripaļa saindēšanu virkne rietumvalstu 26. martā paziņoja, ka izraidīs Krievijas diplomātus - kopumā ap 100 cilvēku. Visvairāk Krievijas diplomātu izraidīs ASV - 60.

4.martā ar nervus paralizējošu vielu tika saindēts 66 gadus vecais bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nāca klajā ar paziņojumu, ka Krievija varētu būt iesaistīta šajā indēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti