Krievijā neskaidrība par Covid-19 izplatību

Covid-19 otrā vissmagāk skartā pasaules valsts – Krievija – ziņo par situācijas stabilizēšanos. Pirmo reizi kopš krīzes sākuma no slimnīcām izrakstīto pacientu skaits ir lielāks nekā inficēto. Vienlaikus saglabājas šaubas par Krievijas sniegto oficiālo statistiku, kā arī pieaug bažas par nekontrolētu vīrusa izplatīšanos Ziemeļkaukāzā.

Krievijas valdošās amatpersonas apgalvo – pašlaik cīņa ar Covid-19 izplatību iegājusi stabilā fāzē. Tas arī nozīmējot, ka pakāpeniski ļauts samazināt ierobežojumus. Pašlaik 14 no Krievijas 85 reģioniem izpildījuši noteiktos kritērijus, lai to varētu sākt.

Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins, kurš pats pārslimoja Covid-19, uzsver, ka situācija tiek kontrolēta visā valstī. “Pirmo reizi no slimnīcām izrakstīto cilvēku skaits ir lielāks par jauno inficēto skaitu. Tās ir labas ziņas, kas, iespējams, liecina, ka pārvaram augstāko punktu spiedienam pret veselības aprūpes sistēmu. Situācija stabilizējas pakāpeniski, it īpaši Maskavā, kas bija pirmā vīrusa skartā pilsēta,” paziņoja Mišustins.

Amatpersonas savus secinājumus balsta oficiālajā statistikā, kas liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības punkts tika pārvarēts pirms vairāk nekā nedēļas. Tomēr Krievijas sniegtie oficiālie dati tiek apšaubīti gan pašmājās, gan ārzemēs.

Kritikas pamatā ir neticami zemie miršanas rādītāji. Krievijā no Covid-19 oficiāli apstiprināta aptuveni 3000 cilvēku nāve. Salīdzinājumam – piemēram, Vācijā mirušo skaits ir pārsniedzis astoņus tūkstošus pie gandrīz divreiz mazāka inficēto skaita un īpaši slavētas veselības aprūpes sistēmas.

Krievijas izmeklējošās žurnālistiskas portāla “Mediazona” pētījumā pēc mirušo mediķu datu apkopošanas atrasta kāda nianse. Ja šie skaitļi ir precīzi, tas nozīmējot, ka Krievijā ārsti no Covid-19 mirst 16 reizes vairāk nekā valstīs ar līdzīgu inficēto skaitu.

Vienlaikus paši mediķi Krievijā ziņo par regulāru spiedienu saistībā ar mēģinājumiem pievērst uzmanību aizsarglīdzekļu trūkumam.  Tagad tam pievienojušās sūdzības par prezidenta apsolītajām piemaksām visiem medicīnas sistēmas darbiniekiem, kas cīnās ar Covid-19.

Vairākās akcijās, kas izplatītas sociālajos tīklos, mediķi apgalvo, ka nav saņēmuši nevienu rubli un pat nevienu kapeiku. “Visiem prasām, arī augstākajai vadībai, bet tur atbild – Putins teica, ka izmaksās, lai viņš arī maksā. Visu, kas bija, jums izmaksājām,” pastāstīja Čitas slimnīcas māsiņa Natālija Salomatova.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti