Eiropas Komisija devusi «zaļo gaismu» Ukrainas ceļam uz pievienošanos Eiropas Savienībai. Aktuālais 17. jūnijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas karaspēks jau 114. dienu turpina iebrukumu Ukrainā, iznīcinot arī civilo infrastruktūru un nogalinot civiliedzīvotājus. Ukrainas bruņotie spēki nepiekāpjas iebrucējiem, bet starptautiskā sabiedrība turpina sankcijas pret agresoru.


  • Eiropas Komisija piektdien nolēmusi ieteikt piešķirt Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu Ukrainai un Moldovai, bet šāds piedāvājums pagaidām netiks izteikts Gruzijai.
  • Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis izteicis pateicību Eiropas Komisijai un ES dalībvalstīm par šo "vēsturisko lēmumu", kas tuvinās Ukrainas uzvaru.
  • Zelenskis paziņojis, ka Ukraina no 1. jūlija ieviesīs vīzu režīmu Krievijas pilsoņiem, kas gribēs iebraukt Ukrainā. Bezvīzu režīms ar Krieviju bija palicis spēkā pat pēc Krimas aneksijas un Krievijas sāktās karadarbības pret Ukrainu.
  • Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzrunā Sanktpēterburgas ekonomikas foruma dalībniekiem pavēstījis par "jaunu pasaules kārtību", kurā dominēs "spēcīgas suverēnās valstis".
  • Eirovīzijas dziesmu konkurss 2023. gadā nenotiks Ukrainā, jo karadarbības dēļ nav iespējams garantēt pasākuma dalībnieku drošību. Paredzams, ka konkurss varētu notikt Lielbritānijā.
  • Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons piektdien jau otrreiz kopš kara sākuma ieradies Kijivā, kur ticies ar Ukrainas prezidentu Zelenski. Pirmā viņa vizīte notika aprīlī.
  • Latvijas–Igaunijas basketbola līgas valde atbalstījusi Ukrainas kluba BC "Prometey" lūgumu ļaut komandai 2022./2023. gada sezonā piedalīties turnīrā. Paredzams, ka klubs bāzēsies Rīgā. Kara dēļ Ukrainas Basketbola federācija pagaidām nerīkos nacionālo čempionātu savā valstī. Interesi par iespēju piedalīties LatvijasIgaunijas līgā izrādījuši vēl vairāki Ukrainas superlīgas klubi.
  • Severodoneckā simtiem mierīgo iedzīvotāju, kas patvērušies ķīmijas rūpnīcā "Azot", vairs nevar evakuēties nepārtraukto Krievijas artilērijas apšaužu dēļ.
  • Krievijas spēku okupētajā Hersonas reģionā pastiprinās represijas pret vietējiem iedzīvotājiem, vēsta no turienes atbēgušie. Taču aktīvāka kļūst arī partizānu kustība un dažāda veida pretošanās.
  • Baltkrievijā sākušās mobilizācijas mācības, kurās izsniegtas pavēstes un militārajam dienestam piederīgajiem jāierodas reģistrēties.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti