Covid-19 krīze izraisa Trampa reitinga svārstības

Nevar aizmirst, ka ASV šis ir vēlēšanu gads un notiekošajam noteikti būs būtiska ietekme uz valsts politisko dzīvi. Socioloģiskās aptaujas liecina, ka krīzes sākumā Donalda Trampa reitings sasniedza augstāko punktu kopš ievēlēšanas. Tā tas arī bijis citos krīzes brīžos Savienoto Valstu politiskajā kultūrā un ieguvis pat speciālu apzīmējumu – "sanākt ap karogu". Tomēr šis sākotnējais atbalsts sācis izplēnēt un, kā norāda politikas vērotāji – jo ilgāka būs Covid-19 izraisītā krīze, jo lielākus politiskos sarežģījumus tas radīs arī ASV prezidentam.

Brīdī, kad Covid-19 sasniedza Savienotās Valstis, amerikāņu atbalsts Donalda Trampa politikai sasniedza 49%. Un tas bija līdz šim augstākais ASV prezidenta reitings kopš stāšanās amatā.

"Lai gan federālā valdība nereaģēja ātri uz pandēmijas draudiem, tagad ir diezgan skaidrs, ka šī reakcija ir ļoti masīva. It īpaši štatu un pašvaldību līmenī, kur daudzi gubernatori pavēlējuši palikt mājās. Tie amerikāņu dzīvesveidā ir diezgan drakoniski risinājumi. Es domāju, ka neviens no mums savā dzīves laikā nav pieredzējis tik visaptverošu mandātu no valdības puses," stāstīja Džordžtaunas universitātes profesors Marks Roms

Grūtā brīdī amerikāņi sanāk kopā, ap karogu un prezidentu, tas pierādījās arī šoreiz, tomēr ne uz ilgu laiku – un jaunākie reitingi jau atkal liecina par nelielu prezidenta popularitātes kritumu, padziļinoties amerikāņu finansiālajām problēmām.

"Pašlaik ir ļoti daudz cilvēku, kuriem tas radījis nozīmīgas ciešanas, vai nu veselības problēmu, vai ienākumu zaudēšanas dēļ. Ja viss turpināsies vēl sešas, astoņas nedēļas vai vispār vēl divarpus, trīs mēnešus, tad sabiedrības viedoklis var mainīties. Es nebūtu pārsteigts – jo ilgāk tas turpināsies, jo negatīvāk amerikāņi raudzīsies uz valdības atbildes reakciju uz šo krīzi," norādīja Roms.

To, kad Covid-19 izraisītā krīze varētu beigties, pašlaik nezina neviens, taču vismaz ASV aptaujas liecina, ka lielākā daļa jeb 56% amerikāņu vairs netic, ka dzīve būs atgriezusies ierastajās sliedēs pat 1. jūnijā jeb gandrīz pusgadu kopš pirmā reģistrētā inficēšanās gadījuma Savienotajās Valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti