Britu veselības ministrs: Pašizolācijā esošajiem jāmaksā alga

Lielbritānijas darba devējiem būtu jāmaksā algas visiem saviem darbiniekiem, kuriem Covid-19 testēšanas un kontaktu izsekošanas sistēma liks palikt mājās. Tā paziņojis Lielbritānijas veselības ministrs Metjū Henkoks.

No ceturtdienas, 28. maija, cilvēkiem, kas kontaktējušies ar personām, kurām konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, dos rīkojumu 14 dienas ievērot karantīnu, arī tad, ja viņiem nav simptomu.

Sistēmas mērķis - izolējot potenciāli slimos,  iespējami lielākai daļai sabiedrības atvieglot līdz šim noteiktos stingros ierobežojumus.

Kontaktu izsekošanas dienests, kurā strādās 40 000 cilvēku, pārbaudīs personas ar jaunā koronavīrusa simptomiem un identificēs viņu kontaktus. Patlaban šī  aplikācija balstās uz cilvēku labo gribu, bet valdība brīdinājusi, ka var tikt ieviestas sankcijas, ja cilvēki neievēros rekomendācijas.

Ministrs arī norādījis, ka, ja Lielbritānijas nacionālais veselības dienests dod rīkojumu palikt mājās sabiedrības veselības labā, tad nodarbinātības likumā tas atbilst slimošanai, un darba devējiem jābūt elastīgiem šajā jautājumā un laikā, kamēr cilvēki ievēro pašizolāciju, būtu jāmaksā viņiem pilna alga.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti