Austrija pastiprina robežkontroli un ierobežo ieceļošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Austrija no 9. jūlija dubultojusi robežkontroli ar Ungāriju un Slovēniju bažās par Covid-19 uzliesmojumu Balkānos. Tāpat Austrija ierobežojusi ieceļošanu no Rumānijas un Bulgārijas, kur sācis strauji augt inficēto skaits.

No ceturtdienas, 9. jūlija, Austrijā stājušies spēkā ierobežojumi Bulgārijas un Rumānijas pilsoņu ieceļošanai. Abās Eiropas Savienības valstīs strauji pieaudzis ar Covid-19 inficējušos skaits. Tāpat ierobežojumi stājušies spēkā attiecībā uz ieceļošanu no Moldovas.

Visiem, kas Austrijā ieradīsies no šīm valstīm, būs jāpavada divas nedēļas karantīnā. "Ja jūs atgriezīsities Austrijā no šīm valstīm, jums jāiet obligātā 14 dienu karantīnā. Tās neievērošana būs nopietns noteikumu pārkāpums, par kuru var tikt uzlikts naudassods līdz 1450 eiro,” sacīja Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.

Bulgārijā nedēļā reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits ir dubultojies, pieaugot no 500 jūnija vidū līdz vairāk nekā tūkstotim pagājušajā nedēļā, kad arī notika masu pasākumi, tostarp valsts dienvidu pilsētā Plodvivā simtiem futbola fanu svinot vietējās komandas ''Lokomotiv'' uzvaru un Bulgārijas kausa iegūšanu.

Ceturtdien valdība paziņoja par daļas ierobežojošo pasākumu atjaunošanu, piemēram, aizliedzot bāru un naktsklubu apmeklēšanu iekštelpās. Savukārt ārpus telpām varēs uzņemt tikai pusi no iespējamā apmeklētāju skaita, ievērojot pusotra metra distanci.

“Visi kolektīvie un individuālie sporta pasākumi - gan treniņi, gan sacensības neatkarīgi no vecuma, telpās un ārpus tām - notiks bez skatītājiem,” paziņoja Bulgārijas veselības ministrs Kirils Ananijevs.

Vienlaikus Austrija pastiprinājusi robežkontroli uz savām austrumu un dienvidu robežām ar Ungāriju un Slovēniju, dubultojot robežsargu skaitu. Tiks pārbaudīti visi autobusi un to pasažieri, īpašu uzmanību pievēršot ieceļotājiem no Balkānu valstīm. Austrija norāda, ka pēdējās nedēļās tajā reģistrēti aptuveni  170 tā dēvēto importēto inficēšanās gadījumu, un vairumā to izcelsme meklējama Balkānos.

Īpaša uzmanība pievērsta Serbijai, kur tāpat pēc ierobežojošo pasākumu atjaunošanas sācies jauns koronvīrusa vilnis. Otro nakti pēc kārtas Belgradā turpinājās sadursmes ar policiju un protesti pret valdības plāniem atjaunot Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus. Demonstrācijas sāk izvērsties vispārējos protestos pret prezidentu Aleksandru Vučiču, kura valdībā paziņots, ka notiekošais esot valsts apvērsuma mēģinājums.

Tikmēr Rumānija trešdien, 8. jūlijā, apstiprināja 555 jaunus inficēšanās gadījumus ar Covid-19, kas valstij ir lielākais inficēto skaita pieaugums diennakts laikā kopš pandēmijas sākuma. Rumānijā izveidojušies vairāki uzliesmojuma epicentri, un saslimšanu skaits aug arī mediķu vidū.

KONTEKSTS:

Samazinoties saslimstībai ar Covid-19, Eiropas valstis pakāpeniski mazina noteiktos ierobežojumus. No 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju. Iekšējās robežas pamazām atver arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Pasaules Veselības organizācija aicinājusi Eiropā nezaudēt modrību un turpināt cīņu ar Covid-19.  

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti