ASV līdz 30. aprīlim saglabās Covid-19 epidēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka vismaz līdz 30. aprīlim saglabās Covid-19 epidēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus.  Savukārt otrdien tiks publiskots plašāks plāns cīņai ar vīrusu.  

“Lai palēninātu izplatību, mēs līdz 30. aprīlim pagarināsim mūsu vadlīniju spēku. Otrdien mēs pabeigsim plānus un sniegsim rezultātu apkopojumu, kopsavilkumu, datus un stratēģiju Amerikas tautai,” paziņoja Tramps.

Tramps, atsaucoties uz ekspertiem, norādīja, ka visvairāk nāves gadījumu būs tuvāko divu nedēļu laikā, bet pēc tam situācijai vajadzētu normalizēties. Esot ļoti svarīgi, lai visi iedzīvotāji ievērotu ārstu ieteikumus.

Jau iepriekš mediķi prognozēja, ka kopējais nāves gadījumu skaits varētu sasniegt 100 000, bet tas būšot labs panākums. Ja netiktu īstenoti profilakses pasākumi, no vīrusa varētu iet bojā 2,2 miljoni cilvēku.

Tikmēr veselības aizsardzības organizāciju apkopotie dati liecina, ka ASV ar koronavīrusu inficēti vairāk nekā 141 000 personu un pēc šī rādītāja valsts pārliecinoši ieņem pirmo vietu pasaulē. Pēdējās diennakts laikā konstatēti 18 000 jaunu inficēšanās gadījumu jeb gandrīz trīs reizes vairāk nekā epidēmijas epicentrā Eiropā – Itālijā.  

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti