ASV gatavojas «divām ļoti sāpīgām nedēļām» cīņā ar koronavīrusu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps aicinājis iedzīvotājus gatavoties "ļoti sāpīgām divām nedēļām" cīņā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19. Tramps beidzot arī atzinis, ka koronavīrusa riski ir krietni nopietnāki par parastās gripas riskiem. Līdz šim ar Savienotajās Valstīs apstiprināti teju 190 000 saslimšanas gadījumi, bet miruši jau vairāk nekā 4000 cilvēku.

ĪSUMĀ:

  • ASV visvairāk apstiprināto Covid-19 gadījumu pasaulē – teju 190 000; miruši 4000 cilvēku.
  • Baltais nams: pandēmija varētu prasīt no 100 000 līdz pat 240 000 amerikāņu dzīvību. 
  • ASV prezidents atzinis, ka koronavīrusa riski tomēr ir krietni nopietnāki.
  • Tramps: ASV gaidāmas "ļoti sāpīgas" nākamās divas nedēļas cīņā pret pandēmiju.

ASV gatavojas «divām ļoti sāpīgām nedēļām» cīņā ar koronavīrusu
00:00 / 03:26
Lejuplādēt
Nāves gadījumu skaits Covid-19 pandēmijā ASV otrdien pārsniedza reģistrēto nāves gadījumu skaitu Ķīnā, kur decembrī sākās koronavīrusa uzliesmojums. Savukārt trešdienas rītā apkopotie dati liecina, ka no Covid-19 miruši vairāk nekā 4000 cilvēku. Tādējādi mirušo skaits dažu dienā laikā vairāk nekā dubultojies un pēdējo 24 stundu laikā ir miruši 865 cilvēki. ASV ir arī visvairāk apstiprināto koronavīrusa gadījumu pasaulē – teju 190 000.

 

Baltā nama koronavīrusa reakcijas koordinatore Debora Birksa preses konferencē brīdināja, ka koronavīrusa pandēmija varētu prasīt no 100 000 līdz pat 240 000 amerikāņu dzīvību. Šāds scenārijs esot iespējams arī tad, ja tiek ievērotas pašreizējās sociālās distancēšanas vadlīnijas. Savukārt prezidents Tramps brīdināja, ka valstij ir gaidāmas "ļoti sāpīgas" nākamās divas nedēļas cīņā pret jaunā koronavīrusa pandēmiju.

"Es vēlos, lai ikviens amerikānis būtu sagatavojies tām grūtajām dienām, kas sekos. Mums priekšā ir ļoti grūtas divas nedēļas. Šīs būs ļoti sāpīgas divas nedēļas. 100 000 vai 200 000, tas ir liels skaits cilvēku. Bet jautājums ir, kas notiktu, ja mēs neko nebūtu darījuši. Tādā gadījumā šis skaitlis būtu no 1,6 miljoniem līdz 2,2 miljoniem cilvēku. Tātad tik liels cilvēku skaits varētu nomirt, ja mēs neko nebūtu darījuši un turpinātu dzīvot kā iepriekš," teica Tramps.

Tramps bieži ticis kritizēts par savu skeptisko nostāju un iepriekš vairākkārt tika apgalvojis, ka Covid-19 pandēmija ir pielīdzināma sezonālajai gripai.

Taču preses konferencē viņš atzinis, ka koronavīrusa riski tomēr ir krietni nopietnāki. Domas, iespējams, mainījušās tieši pēc brīdinājuma par iespējamo lielo upuru skaitu.

"Es vēlos būt pozitīvs, es nevēlos būt negatīvs. Es esmu pozitīvs cilvēks. Kāds teica – "es vēlētos, lai tu būtu vairāk negatīvs". Tas bija kāds no laikrakstiem. Šajā brīdī ir ļoti viegli būt negatīvam, bet es gribu cilvēkiem dot cerību. Mēs pārdzīvojam, iespējams, drausmīgāko, ko valstij nācies jebkad pieredzēt. Mēs iepriekš nezinājām par vīrusu tik daudz, kā tagad. Varbūt mēs to varējām apturēt Ķīnā, bet tas nenotika un vīruss izplatījās visur. Bet es nevienu nevainoju pie tā," sacīja ASV prezidents.

Galvenie veselības eksperti paziņoja, ka lēmums uzturēt stingru sociālo distancēšanos ir vienīgais veids, kā apturēt viegli pārnesamo vīrusu, pat ja tas radītu smagas sekas ekonomikai, trim ceturtdaļām amerikāņu esot pašizolācijā.

Tikmēr no cietumiem ASV štatā Kalifornijā plānots pirms termiņa atbrīvot apmēram 3500 nevardarbīgu ieslodzīto, lai palīdzētu mazināt Covid-19 izplatību. Arī Ņūdžersijas štats un dažas pilsētas paziņojušas par līdzīgiem soļiem. Varasiestādes norādījušas, ka ieslodzīto atbrīvošana cietumos radīs vairāk vietas. Kalifornijas štata cietumos saslimuši jau 22 darbinieki un četri ieslodzītie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti