Krievijas uzbrukumos Odesai iznīcinātas vairākas skolas un bērnudārzi

Ukrainas ostas pilsētā Odesā iznīcinātas vairākas skolas un bērnudārzi, kur 1. septembrī bija jāatsākas mācībām. Smagi apšaudīta ir arī Ukrainas dienvidu pilsēta Hersona.  

Krievijas pēdējo dienu raķešu uzbrukumos Odesā iznīcināti vismaz pieci bērnudārzi. Vairākos no tiem jau septembrī bija plānots uzņemt jaunas grupiņas. Postījumi ir lieli, un pilsētas administrācija lēš, ka katra bērnudārza atjaunošanai būs nepieciešams vismaz pusmiljons eiro.

Odesas izglītības pārvaldes direktore Olena Buineviča pastāstīja, ka pēdējās trīs naktis cietušas vairākas Odesas skolas un bērnudārzi. Ir dažāda veida bojājumi, tai skaitā arī ļoti smagi.

"Dažus bērnudārzus nepaspēsim atjaunot tādā līmenī, lai tajos varētu uzsākt mācības jau septembrī," atzina Buineviča.

Pedagogi ir neizpratnē par Krievijas karaspēka brutalitāti, apšaudot šādus civilos objektus.

"Paskatieties, tādi ir mūsu griesti! Vadi, grīdas, logi, durvis – praktiski nekas nepalika, viss tika iznīcināts. Es nekad neko neesmu teikusi publiski, bet – viņi nav cilvēki," emocijas neslēpa skolotāja Olha. 

"Pirmais septembris bija kā sapnis. Es jau biju izvēlējusies sev kleitu. Sapņoju, kā došos uz darbu, kāda frizūra man būs, kādi būs mani audzēkņi. Manas kolēģes cerēja uz to pašu. Arī viņas jau bija izvēlējušās sev kleitas. Sapņoja, kādi būs jaunie audzēkņi. Taču diemžēl mūsu sapņiem nav lemts piepildīties," ar nožēlu atzina Olha.

Arī Hersonā Krievijas spēki pēdējās dienās smagi apšaudījuši dzīvojamos rajonus. Iznīcinātas vairākas dzīvojamās mājas un skolas.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un nocietinātās Krievijas okupācijas spēku pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti