Krievija ar raķetēm un droniem uzbrukusi Kijivai un Dnipro

Kara Ukrainā 457. diena iesākās ar kārtējiem Krievijas masveida raķešu un kaujas dronu uzbrukumiem pilsētām. Visaktīvāk ir apšaudīta galvaspilsēta Kijiva un Dnipro pilsēta valsts centrālajā daļā, kur esot atskanējuši vairāk nekā desmit spēcīgi sprādzieni.

Bet, šķiet, Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas atkal ir bijušas uzdevumu augstumos, jo pagaidām nav pienākušas ziņas par nopietniem postījumiem vai cilvēku upuriem.

Kijivas apgabala kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko paziņoja, ka visas uz galvaspilsētu nomērķētās raķetes un droni esot notriekti.

Šis šomēnes bija jau trīspadsmitais raķešu un dronu uzbrukums Kijivai.

Tikmēr frontē turpinās karadarbība. Šonedēļ publicētā intervijā Itālijas medijiem Ukrainas prezidenta administrācijas padomnieks Mihailo Podoļaks paziņoja, ka jau vairākas dienas norisinoties ilgi gaidītais Ukrainas karaspēka pretuzbrukums. Tas gan neesot kaut kāds viens uzbrukums noteiktā vietā, bet dažādas kaujas darbības visā pusotru tūkstoti kilometru garajā frontes līnijā.

Situāciju frontē un tālāko karadarbības gaitu ir komentējis ASV Apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Marks Milijs. Viņš sacīja, ka Krievija vismaz militāri nevarēs sasniegt savus sākotnējos stratēģiskos mērķus Ukrainā, tostarp gāzt valdību Kijivā. Līdz ar to esot skaidrs, ka Krievija nevar uzvarēt šo karu.

Viņaprāt, Ukraina ir spējīga atkarot visas Krievijas okupētās teritorijas, taču tas nenotikšot tuvākajā nākotnē. Visticamāk, karš ieilgs, tā laikā abas puses cietīs milzīgus zaudējumus, un kādā brīdī Ukraina un Krievija nonākšot vai nu pie vienošanās par kara izbeigšanu, kas pašlaik izskatās nereāli, vai arī karu izbeigs militārā ceļā, uzskata Milijs. Viņš arī piebilda, ka Ukraina turpinās saņemt ASV militāro palīdzību tik ilgi, kamēr ukraiņi cīnīsies.

Savukārt ASV Valsts departaments ir paziņojis, ka Ukrainai ir tiesības un iespējas atbrīvot visas uz laiku okupētās teritorijas un atjaunot savas 1991. gadā apstiprinātās robežas.

Ziņu aģentūra "Reuters" vēsta, ka ASV tuvākajās dienās paziņos par jaunu militārās palīdzības paketi Ukrainai 300 miljonu dolāru apmērā. Sagaidāms, ka šo palīdzību pārsvarā veidos munīcija, piemēram, augstas precizitātes vadāmās raķetes, kas ir paredzētas reaktīvās artilērijas iekārtām "HIMARS", kā arī artilērijas šāviņi. Kopš pagājušā gada 24. februāra ASV ir sniegusi Ukrainai militāro palīdzību 35 miljardu dolāru apmērā.

KONTEKSTS

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos, un, saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina tagad gatavo savu pretuzbrukumu.

Kopš pagājušā gada vasaras nogales smagas cīņas notiek pie Bahmutas, kas kļuva par vienu no galvenajiem krievu uzbrucēju mērķiem un kur Krievijas spēki cieš milzīgus zaudējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti