Kara studiju institūts: Ukraina pārvarējusi Krievijas aizsardzības pēdējo slāni pie Robotines ciema

Ukrainas spēki ir izvirzījušies aiz Krievijas aizsardzības līnijas pēdējā slāņa Zaporižjas apgabala Robotines apkaimē. ASV galvaspilsētā Vašingtonā bāzētais Kara studiju institūts (ISW) arī norādīja, ka šobrīd ir pāragri izdarīt secinājumus par to, vai Ukrainas armija spēs noturēt tur izcīnītās pozīcijas. 

Ukrainas panākumus frontē jau iepriekš apliecināja kāds ceturtdien tīmeklī publicēts video ar aktuālajiem ģeolokācijas datiem.

Tajā redzams, kā Ukrainas bruņutehnika Zaporižjas apgabalā jau atrodas uz dienvidiem no tā dēvētās "Surovikina līnijas" trešā un pēdējā slāņa.

Šobrīd gan vēl esot pāragri izdarīt secinājumus par ukraiņu uzvaru, un nav skaidrs, vai karavīri spēs noturēt teritoriju aiz pēdējā nocietinājumu slāņa.

Taču jaunākie panākumi frontē liecina, ka ukraiņi aizsardzības slāņos izsituši pietiekami lielu posmu, lai caur to izvestu savu tehniku. Nedēļas sākumā no britu raidsabiedrības BBC verificēta video bija secināms, ka caur Krievijas nocietinājumu var izkļūt kājnieki, bet ne bruņutehnika.

ISW norādīja, ka Ukrainas armija šajā sektorā stabili virzās uz priekšu kopš augusta vidus, neraugoties uz to, ka tur tiek pārsviestas Krievijas karavīru elites vienības. Līdzās vairākām Krievijas gaisa desanta vienībām tur atrodas arī 22. īpašo uzdevumu gvardes brigāde.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti