Panorāma

H. Maļara: Krievijas artilērijas pārsvars pat desmitkārtējs

Panorāma

Aicina neceļot uz Izraēlu un tās kaimiņvalstīm

Ukrainas spēki izvērš operācijas Dņepras kreisajā krastā

Ukraina ar vērienīgu operāciju Dņepras kreisajā krastā plāno atgūt Krievijas okupētās teritorijas

Ukrainas spēki pastiprinājuši uzbrukumus ienaidnieka pozīcijām Hersonas apgabalā, veikuši reidus Krievijas okupētajās austrumu krasta teritorijās. Izskanējušas arī versijas, ka Kijiva cenšas nostiprināt pozīcijas iepriekš Krievijas spēku kontrolētajā Dņepras kreisajā krastā, jo plāno tur apjomīgu ofensīvu. 

Ukrainas jūras kājnieki izsēdušies Dņepras kreisajā krastā, tā ziņoja vairāki avoti. ASV Kara studiju institūts (ISW) norādīja, ka upi šķērsojušas divas diversiju un izlūkošanas grupas. Tas varētu liecināt par turpmāku virzību okupēto teritoriju atgūšanai Ukrainas pretuzbrukumā. 

Valsts aizstāvji jau iepriekš ir veikuši vairākus reidus pāri Dņeprai. 

Analītiķi norādīja, ka pašreizējās ukraiņu darbības šķiet plašākas nekā iepriekš novērotie taktiskie reidi. 

Pieejamie dati liecina, ka Ukrainas spēki saglabā klātbūtni gar krasta līniju un pie Antonivkas tilta, vēstīja Kara studiju institūts. Taču Krievijas spēki joprojām kontrolē ievērojamu Hersonas apgabala daļu.

"Mēs esam ieradušies, lai cīnītos ar ienaidnieku. Pats galvenais, mūsu valstij ir jāapzinās, ko mēs darām un ka mēs to darām viņu labā. Jo tas viss ir mūsu valstij un mūsu ģimenēm," sacīja Ukrainas jūras kājnieks ar iesauku "Čaplins".

Nav skaidrs, cik lielu teritoriju Ukrainas spēkiem izdevies pārņemt savā kontrolē. Kijiva nav komentējusi operācijas Hersonas tuvumā. Pēdējo dienu laikā Rietumu militārie analītiķi ziņojuši, ka Ukrainas spēki darbojas dziļāk aiz ienaidnieka līnijām, nekā novērots iepriekš. 

Līdz šim ukraiņu uzbrukumi pāri Dņeprai lielākoties bijuši saistīti ar izlūkošanu, sabotāžu un darbībām, kuru mērķis bija graut Krievijas aizsardzību un loģistiku.

Hersonas apgabalu apmeklējis arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Runājot par situāciju Hersonā un reģionā, dienvidos kopumā, kā arī Doneckas apgabalā – pirmkārt jau Avdijivkā, esmu pateicīgs visiem mūsu puišiem, kuri notur savas pozīcijas un iznīcina okupantus dienu no dienas," teica Zelenskis.

Viņš arīdzan norādīja, ka šajās dienās Krievijas zaudējumi ir patiešām iespaidīgi – tieši tas esot vajadzīgs Ukrainai.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un 2022. gada rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, bet 2023. gada vasarā sākās jauns Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti