Volejbols

EČ kvalifikācija volejbolā. Latvija – Izraēla. Reiņa Pekmaņa intervija pēc spēles

Volejbols

Eiropas čempionāta kvalifikācija volejbolā vīriešiem. Latvija – Izraēla

EČ kvalifikācija volejbolā. Latvija – Izraēla. Spēles momenti

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība trešdien Jelgavā ar 3:1 pārspēja Izraēlas izlasi pēdējā spēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā un tika pie pirmās uzvaras turnīrā. Tiesa, izredzes uz dalību finālturnīrā mājiniekiem bija izdzisušas jau pirms noslēdzošās spēles.

Pirmajā setā ar 28:26 pārāki bija mājinieki, otrajā setā Izraēla ar 26:24 revanšējās, bet trešajā setā atkal pārākumu pierādīja laukuma saimnieki - 25:23. Arī ceturtajā setā labi aizvadīta galotne ļāva izcīnīt uzvaru 25:23.

Reiņa Pekmana intervija

Latvijas izlases spēlētājs Reinis Pekmans pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka uzvarēt bija pienākums pret skatītājiem, kas sapulcējās Zemgales Olimpiskā centra tribīnēs. "Domāju, ka viņus [skatītājus] nepievīlām, un arī pašiem bija svarīgi uzvarēt," sacīja Pekmans.

Pēc zaudējumiem visās trijās iepriekšējās spēlēs galvenā trenera Avo Kēla vadītie Latvijas volejbolisti trīs komandu grupā vairs nepretendēja uz dalību finālturnīrā. Latvijas izlasei bija jāiztiek bez vairākiem spēcīgiem spēlētājiem, tostarp komandas līdera Hermana Egleskalna, kurš dziedē savainojumu.

Latvijas izlase nodrošina uzvaru pirmajā setā

Laukuma saimnieki pirmajā setā ieguva 5:2 pārsvaru, ko gan nenoturēja, un cīņa ritēja punkts punktā. Latvijas izlasei palīdzēja vairākas teicamas Reiņa Pekmana serves, un spraigā galotnē izdevās setu noslēgt uz pozitīvas nots.

Izraēlas volejbolisti efektīvi nospēlē otrā seta galotnē

Lai gan otrā seta sākumā iegūto pārsvaru (7:3) neizdevās noturēt un izraēlieši rezultātu izlīdzināja, mājiniekiem bija laba iespēja turpināt cīņas ritējumu savā labā. Tomēr galotnē ar 24:22 bija par maz, lai tiktu pie uzvaras setā, kurā četrus pēdējos punktus guva viesi.

Latvijas izlase izrauj uzvaru trešajā setā

Izraēlieši bija tuvu panākumam arī trešajā setā, kura galotnē nespēja noturēt četru punktu pārsvaru. Latvijas izlase prasmīgi izmantoja pretinieku kļūdas, labi servēja un efektīvi nospēlēja blokā, atspēlējot četru punktu deficītu un panākot 25:23.

Toma Švana uzbrukums nodrošina uzvaru

Arī ceturtā seta galotne izvērtās spraiga. Rezultāts bija neizšķirts 22:22, un vēlreiz saspringtā situācijā labāk nospēlēja mājinieki. Uzvaras punktu nodrošināja Toma Švana rezultatīvais uzbrukums.

Trenera Laura Iecelnieka intervija

Latvijas izlases treneris Lauris Iecelnieks pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pauda cerību, ka pēdējā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijā kļūs valstsvienībai par jaunu sākumu.

Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji. Četrām valstīm - Francijai, Slovēnijai, Nīderlandei un Beļģijai - dalība finālturnīrā ir garantēta kā rīkotājvalstīm, bet vēl astoņas izlases turnīrā jau iekļautas pēc 2017.gada Eiropas čempionāta rezultātiem.