Volejbols

Latvijas volejbola čempionāta fināla spēle "Jēkabpils Lūši" - "Ezerzeme/DU". Intervija ar Antonu Nazarovu

Volejbols

Latvijas čempionāta fināls volejbolā. 2.spēle

Latvijas volejbola čempionāta fināla spēles "Jēkabpils Lūši" - "Ezerzeme/DU" epizodes

«Ezerzeme/DU» volejbolisti revanšējas Jēkabpilī, panāk izlīdzinājumu zelta finālsērijā. Galvenie notikumi

"Ezerzeme/Daugavpils Universitāte" sestdien viesos ar 3:1 uzvarēja "Jēkabpils Lūšu" volejbolistus Latvijas čempionāta zelta finālsērijas otrajā spēlē un sērijā panāca neizšķirtu 1:1.

Valsts čempionu titulu nodrošinās komanda, kas finālsērijā izcīnīs trīs uzvaras.  Nākamā spēle notiks jau svētdien Daugavpils olimpiskajā centrā.

"Ezerzeme/DU" labi iejutās mājinieku līdzjutēju uzkarsētajā gaisotnē un spēkos līdzvērtīgā cīņā pirmie ieguva trīs punktu pārsvaru - 16:13. Seta galotnē Jāņa Medeņa risks servēs atmaksājās tikai pirmajā mēģinājumā, bet nākamā viņa kļūda deva uzvaras punktu setā pretiniekiem - 25:23.

Pirmā seta epizodes

Medenis pēc laukuma saimnieku zaudētā seta intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka komandai vēl jāuzķer īstais spēles ritms. Medenis uzteica pretiniekus par labām servēm, turpretim mājiniekiem labākam spēles turpinājumam serves uzņemšana būtu jāuzlabo.

Saruna ar Jāni Medeni

"Lūši" otrā seta vidū panāca 12:9 pārsvaru, tomēr viesi neļāva jēkabpiliešiem nostiprināties vēl drošākā vadībā un pēc Erika Voroņko rezultatīva uzbrukuma atjaunoja neizšķirtu (14:14). Vairākas viesu kļūdas, tuvojoties seta galotnei, un Medeņa netverama serve nodrošināja Jēkabpils komandai izšķirošu pārsvaru un uzvaru 25:23.

Otrā seta epizodes

"Ezerzeme/DU" spēlētājs Mārtiņš Jansons atzina, ka otrais sets komandai izvērtās neveiksmīgs servēs daudzu pieļauto kļūdu dēļ. Jansons uzsvēra, ka cīņas ritējums ir pozitīvs, tikai turpinājumā jāiztiek bez pašu kļūdām.

Saruna ar Mārtiņu Jansonu

Daugavpils komanda trešajā setā pastāvīgi bija iedzinējos ar nelielu deficītu, līdz panāca neizšķirtu un pārņēma vadību 13:12. Ar veiksmīgu darbību uzbrukumā "Ezerzeme/DU" nostiprinājās vadībā 21:17 un bija pārāki arī setā - 25:21.

Jēkabpilieši ceturtā seta sākumā iekrāto 6:3 pārsvaru nenoturēja, bet ar jaunu enerģiju spēja iegūt spēlē iepriekš nepieredzēti lielu piecu punktu vadību 14:9. "Ezerzemei/DU" laba darbība blokā palīdzēja atgūties un atjaunot neizšķirtu 17:17. Izšķirošo punktu ar servi daugavpiliešiem guva Voroņko, realizējot pirmo mačbumbu.

Voroņko uzvarētājiem bija rezultatīvākais ar 20 punktiem, bet 15 punktus pievienoja Armands Rokjāns. Mājiniekiem 19 punktus iekrāja Jānis Medenis.

Saruna ar Antonu Nazarovu

"Ezerzeme/DU" volejbolists Antons Nazarovs pēc spēles atzina, ka uzvara sniedz labas sajūtas, bet aizvadīta ir tikai otrā  spēle sērijā, un izšķirošie notikumi vēl tikai gaida. Viņš uzsvēra, ka jāspēlē ar lielu jaudu, un komandai ir visas iespējas izcīnīt zeltu. Daugavpiliešiem ir pieredze aizvadīt vairākas spēles pēc kārtas, un komandā valda labākas emocijas nekā pretiniekiem, piebilda Nazarovs.

Saruna ar Mārci Obrumanu un Rihardu Puķīti

"Jēkabpils Lūšu" galvenais treneris Mācis Obrumans pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka paļaujas uz skatītāju atbalstu, lai viņu enerģija palīdzētu komandai veiksmīgi turpināt finālsēriju. Savukārt "Ezerzeme/DU" galvenais treneris Rihards Puķītis sacīja, ka pirmajā spēlē veiksme viņa vadītajai komandai nestāvēja blakus, taču ir jāparāda raksturs, lai vērstu sērijas gaitu sev par labu.

Saruna ar Armandu Rokjānu un Zigurdu Adamoviču

"Ezerzeme/DU" volejbolists Armands Rokjāns pauda pārliecību, ka komanda ir pārvarējusi pirmā zaudējuma rūgtumu un spēs revanšēties otrajā spēlē. Tikmēr "Jēkabpils Lūšu" spēlētājs Zigurds Adamovičs piebilda, ka viņa pārstāvētā komanda ir atguvusi spēkus pēc pirmās spēles, bet abas finālistes iepriekš ir tikušās viena ar otru, un noslēpumu par pretinieku spēkiem nav.

Sērija turpināsies jau svētdien ar trešo maču Daugavpilī. Tā kā ar trim spēlēm uzvarētāja noteikšanai finālsērijā nepietiks, ceturtā cīņa notiks 19. aprīlī Jēkabpilī. Ja būs nepieciešama piektā spēle, tā risināsies 20. aprīlī Daugavpilī.

Pēc Daugavpilī gūtās pirmās uzvaras "Jēkabpils Lūši" sērijā bija vadībā 1:0

Pusfinālā "Jēkabpils Lūši" ar 2:1 bija pārāki par "RTU/Robežsardzi/Jūrmalu", bet daugavpilieši ar 2:0 sērijā uzveica "Piejūru/MSĢ".

"Ezerzeme/DU" ir pašreizējie Latvijas čempioni, turpretim Jēkabpils komanda neilgi pirms gadumijas izcīnīja Latvijas kausu, finālā pārspējot daugavpiliešus.