Sporta studija

Sportistus iepriecina iespēja atkal apmeklēt Olimpiskās vienības speciālistus

Sporta studija

Berlīnes kluba handbolists Krištopāns: Vācijas Bundeslīga nav mīļākais turnīrs

Tīna Graudiņa uz divriteņa nobrauc 350 km gar jūras piekrasti

Pludmales volejboliste Graudiņa uz divriteņa gar piekrasti nobrauc no Jūrmalas līdz Liepājai

Gaidot vasaru, Eiropas čempione pludmales volejbolā Tīna Graudiņa dīkstāves periodā kopā ar draudzeni Paulīni uz divriteņiem sešās dienās nobrauca 350 kilometru no Jūrmalas līdz Liepājai. Visi lielie pludmales volejbola turnīri pandēmijas dēļ vasarā ir atcelti, tomēr Tīna Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka negrasās sēdēt dīkā un plāno gan nopietnus treniņus, gan dalību sacensībās.

Graudiņa ar velosipēdu dzimtajā Jūrmalā pārvietojas kopš bērnības, bet šoreiz no treniņiem brīvā nedēļā pievienojās draudzenei jaunam piedzīvojumam uz diviem riteņiem. Pirmās divas dienas abas brauca 70 kilometru, pēc tam mēroja 60 kilometru dienā, bet beigās distanci saīsināja līdz 50 kilometriem dienā.

"Bija ļoti forši, gandrīz visu ceļu bija tik stiprs pretvējš, ka kājas dega katru dienu," divriteņa seglos piedzīvoto atcerējās Tīna. "Viena mums bija brīvāka atpūtas diena, jo bija uznācis kārtīgs nogurums un jutām, ka vajag atpūsties." 

Ceļā no Jūrmalas uz Liepāju

Citiem tālāku ceļu mērotājiem Tīna iesaka pirms sēšanās uz divriteņa neaizmirst paņemt lietus jaku un pavasara pusē arī siltu apģērbu. Ceļotājām līdzi bija smaga telts, kurā viņas nakšņoja gan tikai vienu nakti, jo cilvēku atsaucība nodrošināja iespēju pārlaist naktis gan viesu mājās, gan šķūnīšos. Draudzenes pārliecinājušās, ka attieksme pret riteņbraucējiem ir pavisam cita nekā pret braucējiem automašīnās. 

Studējot Losandželosā, Tīna ar velosipēdu pārvietojās tikai universitātes pilsētiņā.

Viņa atzīst, ka Losandželosa ir divritenim par lielu. Tīna studē Dienvidkalifornijas universitātē (USC), kur šosezon paņēma akadēmisko gadu, lai labāk sagatavotos Tokijas olimpiskajām spēlēm, kas nu pārceltas uz 2021.gadu. Universitātē Tīnai ir pilna sporta stipendija politoloģijas studijās. 

USC sevi pozicionējusi kā augstskolu, kas sagatavo sportistus olimpiskajām spēlēm. Universitātē aprēķinājuši, ka pēc olimpisko medaļu skaita ierindotos TOP 10, ja būtu statistikā iekļauta valsts. Graudiņa gan izceļas ne tikai savā universitātē, jo ir pirmā ASV augstskolu studente, kas pludmales volejbolā kvalificējusies olimpiskajām spēlēm. 

Vasaras plānus Graudiņa un viņas pāriniece Anastasija Kravčenoka jau pārrunājušas ar treneri Andri Krūmiņu.

Sezona pandēmijas dēļ nebūs tik tukša, jo Eiropas čempiones lūkos spēlēt ne tikai Latvijā, bet arī turnīros Vācijā. Graudiņa uzsvēra, ka sezonā nepieciešams sportiskās formas kāpums, tādēļ duets rīkos treniņnometnes, lai vasarā sasniegu augstāku līmeni. 

Katru vasaru pludmales volejbola laukums kādām Eiropā vai pasaulē nozīmīgām sacensībām top Jūrmalas pludmalē. Šogad gan tas izpaliks. Taču Latvijas čempionāts Jūrmalā un citviet valstī notiks, tādēļ Tīna pasmej, ka gan jau savu tiesu smilšu pludmales laukumos tāpat nāksies apēst. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti