Kampaņā «Mana jūra» jau 13. reizi apzinās atkritumus jūras piekrastē

Šogad no 13. jūlija līdz 13. augustam norisināsies ikgadējā vasaras kampaņa "Mana jūra", informēja rīkotāji Vides izglītības fonds, norādot, ka arī šogad kampaņas Zaļajai ekspedīcijai var pievienoties ikviens interesents, lai kopīgi izzinātu piekrastes daudzveidību un arī apkopotu datus par atkritumiem pie jūras.

Mēneša laikā tiks mērota Latvijas piekraste no Igaunijas līdz Lietuvas robežai – aptuveni 500 kilometru garš ceļš. Ik dienu tiks veikti jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, ļaujot saprast reālo piekrastes piesārņojuma situāciju un veidojot pamatu praktiskai rīcībai un risinājumu meklēšanai ilgtspējīgai piekrastes apsaimniekošanai.

Ekspedīcijas laikā līdztekus ierastajiem izpētes darbiem jūras piesārņojošo atkritumu situācijas noskaidrošanā būs arī iespēja izzināt piekrasti un jūru, tiekoties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, zinātniekiem un aktīvistiem, solīja rīkotāji.

Ikviens, kurš vēlas pievienoties kampaņā, drīzumā varēs pieteikties, aizpildot reģistrācijas veidlapu. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesei, vēlmēm un iespējām. Kalendārais grafiks aplūkojams mājaslapā.

KONTEKSTS:

Kampaņā pērn par netīrākajām atzītas Majoru un Daugavgrīvas pludmales, bet tīrākajām – Engures centra pludmale, Lauču pludmale Limbažos un Miķeļtorņa pludmale Ventspils novadā. Jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu rezultāti 2023. gadā uzrādīja, ka vidēji katros 100 metros pludmales zonā tiek atrastas 375 atkritumu vienības un vidēji katrā pludmalē atrodami 35 dažādi atkritumu veidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti