Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs pludmales volejbolā saņems pilnu finansējumu, procedūru jautājumi nezūd

Ar pamatīgu riņķa danci un kavēšanos, tomēr beidzot ir pieņemts lēmums piešķirt visu no valsts nepieciešamo summu, lai jūnijā Jūrmalā sarīkotu olimpisko kvalifikācijas turnīru pludmales volejbolā. Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sākotnēji virzīja tikai 230 000 eiro piešķiršanu, valdība otrdien nolēma piešķirt visu nepieciešamo summu – 400 000 eiro, tomēr saprotama izskaidrojuma līdz šim svārstīgajai attieksmei arvien nav.

Jūrmalā no 13. līdz 16. jūnijam notiks Kontinentālā kausa fināls, kas praktiski būs turnīrs, kur sadalīs pēdējās ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm. Uz Parīzi varēs posties turnīra uzvarētāji gan vīriešiem, gan sievietēm. Pa sešiem pašmāju duetiem trijās atlases kārtās līdz tam vēl noskaidros, kuri iegūs tiesības pārstāvēt Latviju olimpiskajā atlases turnīrā.

Pludmales volejbolā pēc aizkavēšanās gatavojas olimpiskā kvalifikācijas turnīra sarīkošanai
00:00 / 05:17
Lejuplādēt

Divus mēnešus pirms turnīra sākuma IZM pieteiktā 400 000 eiro līdzfinansējuma vietā bija gatava piešķirt rīkotājiem vien 230 000 eiro. Koalīcijas partijas pēc tam vienojās pārskatīt virzīto lēmuma projektu un palielināt atbalsta summu līdz 400 000 eiro, lai iegādātos kvalifikācijas turnīra licenci un segtu organizatoriskās izmaksas.

Saprotamu paskaidrojumu, kas sniegtos tālāk par ierēdnieciskām frāzēm, kādēļ ilgu laiku bija paredzēts nodrošināt tikai daļu valstij prasītā finansējuma, nesaņēma ne Latvijas Volejbola federācija (LVF), ne mediji.

Bažas par turnīra sarīkošanu pauda arī Eiropas Volejbola konfederācija (CEV), un tas varētu liecināt par kaitējumu Latvijas kandidatūras reputācijai, pretendējot uz citu turnīru rīkošanu nākotnē.

LVF vēl nav zināms, kādi būs ierobežojumi vai norādījumi valsts naudas izlietojumam,

Latvijas Radio pastāstīja LVF ģenerālsekretārs Arnis Tunte. Viņš pateicās partneriem, kuri gatavošanās posmā uzticējās LVF bez garantijām par nepieciešamā finansējuma nodrošināšanu. LVF gatavojas pirmkārt slēgt līgumus ar lielākajiem sadarbības partneriem, bet līdz tam vēl jānoskaidro, kādi ir valsts noteikumi, lai finanses varētu tērēt. 

"Ir diezgan daudz jautājumu un diezgan daudz lietu, kam jāsakrīt, lai viss norisinātos. Varam būt tikai pateicīgi sadarbības partneriem, kas uzticējās un daudzas lietas rezervēja bez finanšu garantijām," teica Tunte. "Viesnīcas un citas lietas ir aizrunātas. Protams, tagad vēl jāsaprot, kādas visas procedūras būs par finansējumu un kā mēs to visu varēsim tērēt, jo šāda pieredze ir pirmoreiz."

Rīkotājiem laikus jārezervē viesnīcas, un ir arī citi neatliekami risināmi jautājumi, ko nevar atlikt uz vēlāku laiku. Piemēram, saliekamās tribīnes paredzēts piegādāt no Polijas, kas ir sarežģīta procedūra. 

Pēc kavēšanās ar naudas piešķiršanu pludmales volejbolam un izvairīgajām atbildēm par iemesliem sporta kuluāros izskan viedokļi, ka IZM ir savi favorīti un mazāk tīkami sporta veidi, bet apstiprinājuma tādiem pieņēmumiem nav. Būtisks gan ir fakts, ka Latvijā vasarā notiks olimpiskie kvalifikācijas turnīri trijos sporta veidos. Basketbols summā pie gandrīz 4,8 miljoniem eiro kvalifikācijas sarīkošanai tika diezgan vienkārši, arī hokejistiem gāja salīdzinoši viegli, bet pludmales volejbolā bija vissarežģītāk nodrošināt nepieciešamo valsts finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti