Latvijas izlases treneris Kolčins: Volejbolistiem būs jāmazina psiholoģiskā slodze

Pieredzējušais volejbola treneris Boriss Kolčins palīdz Latvijas vīriešu valstsvienībai sagatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijai, lai komanda sasniegtu sev izvirzīto mērķi cīņā par finālturnīru. Kolčins treniņos ir pārliecinājies par spēlētāju augsto motivāciju un Latvijas Radio pastāstīja, ka būs svarīgi volejbolistiem mazināt psiholoģisko slodzi, lai komanda nesagrīļotos zem pašu radītās atbildības nastas.

Galvenā trenera Avo Kēla palīgs Kolčins sevi uzskata par ļoti pieredzējušu treneri. Ne pirmoreiz viņš strādā Latvijas valstsvienībā, kur viņu jau pirms četriem gadiem uzaicināja tālaika galvenais treneris Raimonds Vilde. Ja toreiz komandai mērķa sasniegšanai nedaudz pietrūka, tad šoreiz apakšgrupu kvalifikācijā Kolčins uzskata par pateicīgāku un treneris sagaida, ka izlase sasniegs mērķi un septembrī izcīnīs ceļazīmi uz finālturnīru. "Cerams, ka tā arī būs un viss mums sanāks," teica Kolčins. 

Treneris Boriss Kolčins par volejbola izlases gatavošanosInita Kresa-Katkovska

Par svarīgu aspektu Kolčins uzskata psiholoģiskās slodzes regulēšanu, lai sevi tik ļoti uz cīņu un uzvaru noskaņojušie spēlētāji nepārdegtu, kā nereti sportā gadās. Treneris komandai atgādinās, ka volejbols ir spēle, kurā uzvarēs tas, kurš būs gudrāks, viltīgāks un spēcīgāks. "Atbildība nebūs tāda, ka kādu nošaus," piebilda treneris.

Kolčins ir gandarīts par izlases darba ētiku trijos treniņu mēnešos, jo puiši strādāja ļoti godīgi un nopietni. Treneris uzsvēra, ka ir jāizdara viss, lai spēlētāji sevi varētu parādīt laukumā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, ko komanda Kiprā sāks 30.augustā. Palaist komandai iespēju garām pēc trīs mēnešiem darba būtu nepareizi. Izlasē visi ir emocionāli uzlādēti un spēlētāji saprot, ka var braukt cīnīties par tikšanu uz finālturnīru. 

"Piespēle" podkāstā

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

"Bija treniņi pat vairāk nekā 30 grādu karstumā, kad puišiem ne divas, bet trīs reizes bija jāmaina ļoti piesvīdušie krekliņi," intensīvo gatavošanos raksturoja Kolčins.
 

Treneris uzsvēra, ka katram spēlētājam ir savs raksturs un jāiegulda būtisks darbs, lai izveidotu spēcīgu komandu.

Valstsvienībā ir gan bijušie juniori, kas jau kļuvuši par pieredzējušiem spēlētājiem, gan veterāni, uz kuriem gulsies lielākā slodze kvalifikācijas turnīrā,

un tikai pāris jaunākie volejbolisti Kolčinam iepriekš nav bijuši zināmi. Tieši veiksmīgais sastāva sakausējums, viņaprāt, varētu būt Latvijas izlases trumpis kvalifikācijas turnīrā. Spēlētājiem, kas ilgu laiku trenējas kopā, jāsaprot vienam otru bez vārdiem. 

Daļai izlases spēlētāju paralēli treniņiem bija darbs, jo Latvijā volejbols atšķiras no tādām sporta veida lielvalstīm kā Itālija, Polija un Krievija, atgādināja Kolčins. Tādēļ

Latvijā iztikt un nodrošināt ģimeni, tikai spēlējot volejbolu, nesanāk. 

Kolčins ir gandarīts, ka pēc trīs mēnešus ilgušiem treniņiem Eiropas kvalifikācijas turnīrs Kiprā notiks. Komandā ar satraukumu skatījās uz pandēmijas situāciju, vai tas nepadarīs veltu ilgo sagatavošanās posmu. Kolčinu vien dara bažīgu, ka iepriekš neko nevar izzināt par pretiniekiem, jo pandēmijas ierobežojumu dēļ konkurenti neaizvadīja pārbaudes spēles un sāncenšiem nebija redzami.

Bez Latvijas un mājinieku izlases turnīrā Kiprā piedalīsies arī Spānija un Moldova. Turnīrs divos riņķos notiks no 30. augusta līdz 6. septembrim. Finālturnīrs plānots pēc gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā. Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti