Maratoniste Ilona Marhele: Prieks, ka izturēju līdz galam

“Galvenais bija, nevis izmantot plānu A un iet uz personīgo rekordu, jo tas praktiski nebūtu iespējams, bet plāns B – noskriet savā līmenī līdz galam,” tā pēc finiša maratona sacensībās sacīja Latvijas maratona skrējēja Ilona Marhele, kura Rio finišēja 61. vietā, atpaliekot no uzvarētājas kenijietes Džemimas Sumgongas 26 minūtes un 47 sekundes.

Marhele atzina, ka bija ļoti karsts, un šādos laika apstākļos viņas rezultāts ir bijis pat ļoti labs, tādēļ olimpisko debiju var uzskatīt par izdevušos. “Pēdējos desmit kilometrus mani neviens neapdzina. Es gāju garām, pakāpos par dažām vietām uz augšu un izdarīju labāko, ko varēju izdarīt,” Latvijas Radio pauda maratoniste, piebilstot: “Prieks, ka izturēju visu līdz galam”.

Marhele norādīja, ka šīs bija pirmās sacensības viņas karjerā, kur viņa skrējusi šādos laika apstākļos. “Secināju, ka saule nav mana. Bet trasē bija ļoti daudz cilvēku, kas izstājās,” piebilda sportiste. Lai gan visu vasaru viņa trenējusies tieši dienas karstākajā laikā, tomēr Rio gaisa temperatūra bijusi sportistei par augstu.

Marhele vēl nedēļu uzkavēsies Rio – atbalstīs soļotājus un vīiešu maratonu. Pēc tam būs neilga atpūta, bet jau rudenī viņa plāno startēt dažās sacensībās pusmaratona disciplīnā.

Priecīga par savu veikumu, proti, 106. vietu 156 sportistu konkurencē, bija arī Ariana Hilborna – latviešu izcelsmes amerikāniete. Viņa atklāja, ka jau iepriekš bija zinājusi, ka maratons būs ļoti grūts.

Tiesa gan, pati Ariana latviski runā ļoti maz. Taču atzina, ka plāno pavasarī doties uz Rīgu un apgūt latviešu valodu kursos.

Ariana Hilborna pēc finiša Rio maratonā
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Hilbornas visi četri vecvecāki ir Latvijas pilsoņi, kuri Otrā pasaules kara laikā pameta Latviju un ieradās ASV. Sportiste dubultpilsonību ieguva pirms diviem gadiem, un arī viņas sportiskā pilsonība ir pārreģistrēta uz Latvijas.

Labāko rezultātu no Latvijas maratona skrējējām uzrādīja Jeļena Prokopčuka, finišējot 12. vietā. Pēc maratona sportiste neslēpa savu prieku par rezultātu: “Zinu, ka neesmu jauna, bet vienalga esmu stipra," piebilstot: “Tādā karstumā 2:29 ir labs rezultāts. Esmu ļoti apmierināta un laimīga.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti