Aptauja: Latvijas sabiedrībā nav plaša atbalsta olimpiādes boikotam agresorvalstu sportistu dalības dēļ

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) vēl nav izlēmusi, vai pašmāju sportisti 2024. gada vasarā startēs Parīzes olimpiskajās spēlēs, ja dalībnieku vidū būs agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas neitrālie atlēti. Latvijas sabiedrībā nav plaša atbalsta sportistu atstāšanai mājās arī agresorvalstu atlētu dalības gadījumā, liecina pētījumu centra "Norstat" sadarbībā ar LSM.lv veiktā iedzīvotāju aptauja. 

UZZIŅA:

Aptauja notika no 2. līdz 11. janvārim, izvaicājot 1006 respondentus. Šie dati ir reprezentatīvi Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kas vismaz reizi nedēļā lieto internetu.

Apgalvojumam, ka "Latvijas sportistiem jāpiedalās Parīzes olimpiskajās spēlēs, ja tajās startēs arī Krievijas un Baltkrievijas neitrālie atlēti", noteikti nepiekrita 14% Latvijas iedzīvotāju, drīzāk nepiekrita 12%, bet vēl 20% iedzīvotāju bija neitrāls viedoklis – ne piekrita, ne nepiekrita.  

Tam, ka Latvijas sportistiem jāpiedalās spēlēs arī tad, ja tur startēs agresorvalstu pārstāvji, drīzāk piekrita 16%, noteikti piekrita – 31% aptaujāto. 

Savukārt 7% respondentu nezināja, vai viņiem bija grūti pateikt savu viedokli. 

Vērtējot iespējas Latvijai piedalīties Parīzes spēlēs, LOK vēlas vispirms sagaidīt Ukrainas nostāju, kas vēl nav zināma. Ukrainā iepriekš par dalību Parīzes spēlēs līdzās agresorvalstu sportistiem izskanējuši atšķirīgi viedokļi, bet gala lēmums vēl nav formulēts. LOK iepriekš vēstīja, ka steiga ar dalības atsaukšanu Parīzes spēlēs noteikti būtu nevietā, jo līdz olimpiādes sākumam ir vēl vairāk nekā pusgads. 

Aptaujā nevienā vecuma grupā nebija izteikti noraidošāka attieksme pret Latvijas sportistu dalību spēlēs, ja tajās startēs Krievijas un Baltkrievijas neitrālie atlēti. Savukārt

Latvijas reģionos visvairāk olimpiādes boikotu atbalstīja Vidzemē – tur 22% noteikti nepiekrita un 20% drīzāk nepiekrita Latvijas sportistu dalībai līdzās agresorvalstu atlētiem.  

Tikmēr vislielāko atbalstu Latvijas sportistu dalībai Parīzes spēlēs, arī ja tajās piedalās sāncenši no agresorvalstīm, pauda krievu tautības respondenti – 51% noteikti piekrita, ka spēlēs jāpiedalās, kā arī citu tautību respondenti – 55%. Tikmēr 20% latviešu uzskata, ka šādā gadījumā Latvijas sportistiem noteikti nav jāpiedalās spēlēs, 17% drīzāk domā, ka nav jāpiedalās, 20% ir neitrāla nostāja, vēl 17% drīzāk domā, ka spēlēs ir jāpiedalās, bet 18% – noteikti domā, ka jāpiedalās.  

 

Atšķirīgu viedokli ir pauduši arī Latvijas sportisti – olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Nauris Miezis paziņoja, ka Parīzes spēlēs nestartēs, ja jebkurā sporta veidā piedalīsies agresorvalstu sportisti. Savukārt olimpisko kvalifikāciju izpildījušais jātnieks Kristaps Neretnieks uzskata, ka boikots tikai sniegtu iespēju lielāku ievērību izpelnīties agresorvalstu atlētiem

Baltijas valstu olimpiskās komitejas decembrī vēstulē Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai par nepieņemamu soli nosauca Krievijas un Baltkrievijas sportistiem sniegto iespēju piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs un prasīja paskaidrot mehānismu, pēc kura izvērtētu agresorvalstu sportistu atbilstību neitrālam statusam. Astoņas valstis – Latvija, Igaunija, Lietuva, Ukraina, Dānija, Zviedrija, Somija un Norvēģija – savstarpēji saskaņo viedokli un jautājumā par agresorvalstu dalību olimpiskajās spēlēs uztur ciešu komunikāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti