Saeimas deputāti vēstulē Francijas prezidentam aicina nepieļaut agresorvalstu sportistu dalību olimpiādē

Asi nosodot Krievijas īstenoto militāro agresiju pret Ukrainu, kā arī necilvēcīgo vardarbību un teroru pret tās iedzīvotājiem, Saeimas deputāti nosūtījuši vēstuli Francijas prezidentam un parlamentam ar aicinājumu apsvērt iespēju liegt valstī iebraukt un uzturēties agresorvalstu – Krievijas un Baltkrievijas – sportistiem. Aicinājumu rosinājusi Saeimas Sporta apakškomisija, un to parakstījuši 80 parlamenta deputāti.

Deputāti uzsvēruši, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) paziņojums par atļauju Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs kā neitrāliem atlētiem ir bezatbildīgs un neatbalstāms, tādēļ aicina Franciju izvērtēt iespēju un veikt nepieciešamās darbības, lai nepieļautu šo sportistu dalību Parīzes olimpiskajās un paraolimpiskajās spēlēs. 

"Krievijas ārpolitikas doktrīnā viens no tās vērtību izplatīšanas virzieniem ir tā sauktās maigās varas izmantošana attiecību veidošanā ar ārvalstīm, un sports ir viens no tās izmantošanas veidiem.

Krievija izmanto "neitrālu" sportistu klātbūtni starptautiskās sacensībās savā valsts propagandā, kas ietver agresora armijas slavināšanu un militārās rekrutēšanas veicināšanu," paziņojumā pauduši deputāti.

Deputāti norādījuši, ka par nodomu nestartēt Parīzē, ja tur neitrālo sportistu statusā piedalīsies Krievijas un Baltkrievijas sportisti, jau paziņojuši vairāki olimpiskie čempioni no Latvijas. Deputāti arī pieļauj, ja SOK nemainīs savu lēmumu, šādus paziņojumus varam sagaidīt arī no citu Eiropas valstu sportistiem.

Tāpat deputāti vēstulē atgādina, ka 2022. gada 2. martā Ņujorkā ANO Ģenerālā asambleja pieņēma rezolūciju "Agresija pret Ukrainu", kurā pausts pārliecinošs starptautiskās sabiedrības nosodījums Krievijas agresijai pret Ukrainu, kā arī Baltkrievijas iesaistei šajā uzbrukumā.

Patlaban neitrālu sportistu statusā olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 11 sportisti – astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas, teikts deputātu vēstulē.

Vēstule adresēta Francijas prezidentam Emanuelam Makronam un Francijas Republikas Nacionālās Asamblejas, kā arī Senāta deputātiem.

KONTEKSTS:

Latvija jautājumā par 2024. gada olimpiskajām spēlēm Parīzē pirmkārt gaidīs Ukrainas viedokli un lēmumu par tālāko rīcību, norādīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Ministrijā saskata iespēju īstenot dažādu rīcību, bet galvenais ir panākt Krievijas un Baltkrievijas sportistu nepiedalīšanos olimpiskajās spēlēs, nevis Latvijas atlētu palikšanu mājās. 

Latvijas Olimpiskās komitejas vadība uzskata, ka pašlaik runāt par olimpisko spēļu boikotu ir nevietā, bet kopā ar partneriem jāstrādā, lai nepieļautu Krievijas un Baltkrievijas sportistu startu. 

Parīzes olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā 2024. gadā notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti