Organizatori nezaudē cerības maijā Latvijā sarīkot nozīmīgus sporta pasākumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Koronavīrusa "Covid-19" pandēmijas dēļ Latvijā ļoti sarežģītā situācijā ir nonākuši arī vairāku starptautiska līmeņa sporta notikumu organizatori, kuri Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pirmdien pauda cerību, ka maijā vairs nebūs šķēršļu plānoto pasākumu norisei. Tas ļautu gan sarīkot Rīgas maratonu, gan boksera Maira Brieža cīņu Latvijas galvaspilsētā un Eiropas rallija čempionāta posmu Kurzemē. 

Organizatori gan ir vienisprātis, ka izmaiņas pasākumu sarīkošanā neizbēgami radīs papildu izdevumus un būs nopietns izaicinājums. Rīgas maratona rīkotāji ātri atmeta domu, ka vienkāršāka risinājuma labad varētu startēt tikai elites atlēti, jo svarīgāka ir plaša iesaistība, pastāstīja maratona organizators Aigars Nords. Viņš uzsvēra, ka

pašreizējos apstākļos vairs nav runa par Rīgas maratonam piešķirto pasaules vieglatlētikas jumtorganizācija "World Athletics" Zelta markas statusu,

jo noteiktā klasifikācijas sistēma šogad nefunkcionēs nekur pasaulē.

Aigars Nords par Rīgas maratona sarīkošanu 

Tādēļ Zelta markas kategorijas standartu izpildīšana 16. un 17.maijā paredzētajā Rīgas maratonā nebūs prioritāte. Nords prognozēja, ka 2020.gads būs katastrofāls tautas sportam ar milzu izmaksu gūzmu. Rīgas maratona rīkotāji ir gatavi dažādiem scenārijiem, bet iet pilnā sparā uz priekšu, jo ir daudzas iesāktas organizatoriskās lietas, ko apturēt vairs nevar.

Maijā paredzētie lielākie maratoni Eiropā vēl nav atcelti. Rīgā pagaidām līdz ārkārtējās situācijas termiņam 14.aprīlī ir apturēta dalībnieku reģistrācija. Nords uzskata, ka aprīļa vidū jau būs jāpieņem lēmums, vai maratons varēs notikt.

Eiropas rallija čempionāta posmu "Rally Liepāja" rīkojošā uzņēmuma "RA Events" vadītājs Raimonds Strokšs arī uzsvēra, ka darbus nevar apturēt pat uz dienu, jo  iekavēto vēlāk vairs nebūs iespējas saglābt, lai gan sacīkstes ieplānotas maija beigās. Ja situācija ar Eiropas rallija čempionāta posmu maijā neuzlabosies, organizatori būs gatavi plānam B. Viens risinājums varētu būt posma pārcelšana uz vēlāku laiku, tomēr tāda paša vēlme varētu būt arī citu posmu organizatoriem. Strokšs paskaidroja, ka

pasākuma atcelšana prasa daudz papildu darba un vienmēr nozīmē zaudējumus.

Mairim Briedim martā "Arēnā Rīga" plānoto Pasaules boksa supersērijas (WBSS) cīņu pret Junieru Dortikosu pārcēla uz 16.maiju, taču tas ir pirmais iespējamais datums, paskaidroja Latvijas boksera menedžeris Raimonds Zeps. Ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, televīzijas piekrita iespējai pavirzīt cīņas datumu vēl tālāk. Zeps atzina, ka Briedim otrai cīņai 2020.gadā laiks vairs neatliks. Brieža nometnē nevienam nav priecīgs prāts, jo treniņnometnei jau iztērēti desmitiem tūkstošu eiro un vajadzēs tērēt vēl, lai nodrošinātu visu gatavošanās procesā nepieciešamo. 

Edgars Severs par valsts iespējamo palīdzību sporta nozarē 

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs pastāstīja, ka valsts finansiāli atbalstīja maijā paredzētās spīdveja Nāciju kausa sacensības, Pasaules tūres posmu pludmales volejbolā un Eiropas rallija čempionāta posmu, taču nav tik svarīgi, kurā laikā šīs sacensības varētu notikt.

Pieņemams būtu arī risinājums par valsts atbalstīto sacensību sarīkošanu nākamgad,

teica Severs. Viņš piebilda, ka pasākumu sarīkošanu nepārprotami ietekmēja nepārvarama vara, tādēļ jārunā ar organizatoriem par to, kā sacensības varētu notikt. Ārkārtas situācijas dēļ IZM jau ir saņēmusi pirmo palīdzības lūgumu no "Elektrum" olimpiskā centra Rīgā un Severs sagaida, ka tādi lūgumi būs no ļoti daudziem.

Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) priekšsēdētājs Einars Fogelis pastāstīja, ka būs jāmeklē LOV sportistiem treniņu iespējas, bet atgādināja, ka ārkārtas situācijas risinājumi citās Eiropas valstīs skaidri norāda uz nepieciešamību apzināties prioritātes sabiedrībai ļoti sarežģītā situācijā. Lielai daļai LOV sportistu pēc ceļošanas vēl jāievēro divu nedēļu paškarantīna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti