Parīzes olimpiskajās spēlēs atsakās no gaisa kondicionētājiem, vēsumu uzturēs videi draudzīgi

Vides apsvērumu dēļ 2024. gada Parīzes olimpisko un paraolimpisko spēļu sportistu ciematā neizmantos gaisa kondicionēšanas sistēmas, bet atbilstošu gaisa temperatūru telpās nodrošinās videi draudzīgākā veidā, pirmdien vēstīja aģentūra AP.

Organizatori rēķinās ar iespējamu karstuma vilni aiznākamajā vasarā, kad sportistu ciematā Parīzes piepilsētā Sendenī no jūlija līdz septembrim uzturēsies 15 600 sportistu un citu iesaistīto personu olimpiskajās spēlēs un 9000 iemītnieku paraolimpisko spēļu laikā. Pēc sacensību noslēguma ciemata ēkas 50 hektāru platībā pie Sēnas upes kļūs par oglekļa neitrālu un videi draudzīgu apdzīvoto rajonu.

Lai mazinātu ietekmi uz vidi, olimpiskajā ciematā ieviesīs īpašu tehnoloģiju, telpas dzesējot ar ģeotermālu enerģijas sistēmu. Paredzēts, ka temperatūra arī karstuma viļņa gadījumā telpās būs no 23 līdz 26 grādiem, paskaidroja olimpiskā un paraolimpiskā ciemata direktors Lorāns Mišo. 

Dzesēšanas sistēma būs iebūvēta grīdā, kā arī ēku sienas izbūvēs ar siltumizolējošu materiālu. Sportistiem būs jāievēro arī videi draudzīgi noteikumi, dienā turot logu žalūzijas aizvērtas. 

Lai gan vairāku valstu pārstāvji pauda bažas par dzīvošanu telpās bez gaisa kondicionēšanas, vietējie vides speciālisti aicināja sportistus kļūt par paraugu cīņā pret klimata pārmaiņām un apdzīvot telpas atbildīgi. Nacionālajām olimpiskajām komitejām vajadzības gadījumā būs iespēja aprīkot telpas ar saviem gaisa kondicionētājiem, ja tie atbildīs tehniskajiem parametriem. Savukārt paraolimpiskajās spēlēs organizatori sola nodrošināt portatīvus gaisa kondicionētājus sportistiem, kam tas būs nepieciešams veselības stāvokļa dēļ.

Austrālijas Olimpiskā komiteja informēja, ka uzraudzīs laikapstākļus un rīkosies atbilstoši, lai sportisti dzīvotu telpās ar atbilstošu gaisa temperatūru un mitrumu.

Francijas galvaspilsētas mēre Anna Idalgo uzsvēra, ka Parīzes spēlēm jābūt vides ziņā priekšzīmīgām, lai risinātu klimata pārmaiņu jautājumus un palīdzētu Parīzei līdz 2050. gadam kļūt par oglekļa emisiju neitrālu pilsētu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti