Sporta ziņas

Rīgā noslēdzies vērienīgākais pasākums Latvijas volejbolā - "TOP kauss"

Sporta ziņas

Latvijas vadošais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš par veiksmīgo sezonas sākumu

Latvijas Olimpiskā komiteja šodien svin 102 gadu jubileju

Ar Latvijas sportistu portretiem Parīzes spēļu gaidās Rīgā atklāj Olimpiešu sienu

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) otrdien Rīgā atklāja Parīzes Olimpiešu sienu, uz kuras ir izvietotas četrgades nozīmīgākajam sporta forumam jau kvalificējušos sportistu fotogrāfijas, un pietiks vietas arī nākamajiem delegācijā iekļuvušo atlētu portretiem. 

(papildināts ar Agates Rašmanes un Ritvara Suhareva teikto)
Olimpiskās sienas atklāšanas pasākumā piedalījās LOK prezidents  Jānis Buks un Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna, kā arī šāvēja Agate Rašmane un svarcēlājs Ritvars Suharevs, kurus gaida starti Parīzē. Izveidojot Olimpiešu sienu, LOK vēlas parādīt olimpiskos sportistus un lepoties ar viņiem.

Patlaban uz Olimpiešu sienas ir izvietoti piecu sportistu portreti un divas izcīnītās kvotas dažādos sporta veidos. Rašmane jau ir nodrošinājusi dalību Parīzes spēlēs šaušanā ar pistoli 10 metru un 25 metru distancē, savukārt Suharevam formāli līdz ceļazīmes iegūšanai vēl nedēļa jāpagaida, tomēr viņš jau ir garantējis olimpiskajam startam pietiekami augstu vietu kvalifikācijas rangā, ko oficiāli paziņos 28. aprīlī. 

Gan Rašmanei, gan Suharevam būs karjerā otrās olimpiskās spēles pēc starta Tokijā 2021. gadā.

Rašmane intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka pērn augustā pēc kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm no pleciem novēlās liels smagums gan viņai pašai, gan trenerim. Sportistiem, kuri vēl cīnās par olimpiskajām ceļazīmēm, Agate novēlēja mieru, pacietību un koncentrēšanos.

"Man atlika tikai salikt grafiku, salikt sacensības, un pievērsties tām. Tā mieru saglabāt ir diezgan viegli," savu gatavošanās plānu pēc kvalificēšanās olimpiādei raksturoja Rašmane.

Suharevs līdz startiem Parīzē vēl dosies uz treniņnometnēm un gatavosies, lai labākajā fiziskajā formā pretendētu uz labākajiem rezultātiem olimpiskajās spēlēs. Suharevs Tokijas spēlēs ieguva 6. vietu, bet viņam gan nācies no svara kategorijas līdz 81 kilogramam pārkvalificēties uz svaru līdz 73 kilogramiem.

"Es ļoti ceru vēl uz labāku rezultātu, jo zinu, ka esmu spējīgāks uz daudz lielāku rezultātu. Arī treniņu procesā esmu vairāk cēlis," teica Suharevs. "Tik daudz ieguldīts darbs, ka obligāti ir jāuzrāda labākais Parīzē. Kā saka, visu labāko pataupīsim."

Rašmane un Suharevs ar autogrāfiem papildināja savus portretus uz Olimpiešu sienas.

Visus Parīzes spēlēm kvalificējušos Latvijas sportistus LOK aicinās parakstīt portretus uz Olimpiešu sienas. Turpinoties kvalifikācijas procesam, LOK uz Olimpiešu sienas izvietos visu Latvijas delegācijas sportistu fotogrāfijas. 

Pirmā Parīzes olimpiskajām spēlēm jau pērn kvalificējās šķēpmetēja Līna Mūze-Sirmā, kura pašlaik trenējas Portugālē. Jāšanas sportā olimpisko ceļazīmi ir nodrošinājis Kristaps Neretnieks ar zirgu "Palladium KJV", savukārt šosejas riteņbraukšanā Latvijai ir divas kvotas dalībai grupas braucienā. Sievietēm Latviju pārstāvēs Anastasija Karbonāri, turpretim vīriešiem atlase pēc iekšējiem Latvijas Riteņbraukšanas federācijas noteiktajiem kritērijiem noslēgsies jūnijā.

Latvija olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta arī vīriešu konkurencē 3x3 basketbolā. Komandas sastāvs vēl nav paziņots, tādēļ uz Olimpiskās sienas pagaidām ir attēlota sporta veida piktogramma, kas simbolizē izcīnīto kvotu. 

Lielākajā daļā sporta veidu olimpiskā kvalifikācija vēl turpinās, un pēdējie Latvijas delegācijas dalībnieki varētu kļūt zināmi jūlijā. 

Parīzes olimpiskās spēles risināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti