Sporta studija

Jelgava. Hokejs. Zemgale/LLU

Sporta studija

Deniss Vasiļjevs. Par tuvākās nākotnes plāniem

Skijorings Cēsīs

Latvija skijoringā - arvien pasaules metropole

Skijorings ir Latvijā dzimis sporta veids, kas sacensībās pulcē vairāk nekā pārsimt dalībnieku, kuri sezonā izcīna arī valsts čempiona titulu. Nekur citur pasaulē sacensības, kurās motocikls velk slēpotāju, nav iemantojušas tik lielu popularitāti, "Sporta studijai" apliecināja Latvijas Motosporta federācijas ģenerālsekretārs Kaspars Kuļikovs.

Aizvadītās nedēļas nogalē cīņa par Latvijas čempionu lauriem risinājās Cēsu trasē, kas vienīgā atrodas pilsētas centrā un līdz ar to ir ļoti ērta skatītājiem. 

Viens no pašmāju skijoringa pamatlicējiem Jānis Spulle atceras, ka sacensības Latvijā sākās jau 1969.gadā. Sākotnēji  tās notika stadionā, un vairāk nekā 10 dalībnieku tolaik sacensībās nebija. Savukārt Latvijas čempionātā Cēsīs startēja 146 skijoringa lietpratēji. Bīstamākais darbs skijoringā ir slēpotājam, it īpaši Cēsīs, kur trase ir ar krasām reljefa svārstībām. Tādēļ ir gan kritieni, gan traumas. 

Līdzīgas sacensības notiek arī Čehijā un citviet, tomēr Latvija ir īpaša, jo gadu no gada startē vairāk nekā 200 dalībnieku un izcīna valsts čempiona titulus, pastāstīja Kuļikovs. 

Arī Modris Brengmanis, kurš startē kopš 1974.gada, saka, ka skijorings ir īsts tautas sporta veids, jo demokrātisks un ļauj piedalīties ar vecu ielas motociklu, kas stāv šķūnītī. Viņš pats trasē izbrauc ar krietni senu "Kovrovec" krosa motocikla modeli.

Pēdējos gados nepastāvīgo laikapstākļu dēļ skijoringa cienītājiem reti ir izdevies aizvadīt pilnu sezonu, bet šī ziema bijusi ļoti pateicīga ar astoņiem sacensību posmiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti