Ziemas festivāls Alūksnē savedīs kopā dažādus sporta veidus

Februāra izskaņā Alūksnē risināsies Ziemas sporta festivāls "Alūksne 2015", par kura patronu kļuvis Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, informēja pašvaldībā. Ziemas festivālā no 27.februāra līdz 1.martam tiks pārstāvēts biatlons, slēpošana, slidošana, minirallijs, skijorings, hokejs un citi ziemas sporta veidi.

Ziemeļvidzemes pilsētā plānots slēpojums "Alūksne 2015", minirallijs "Marienburga", snovborda un frīstaila slēpotāju šovs "Tempļa kalna kausa izcīņa - slopestyle”, zemledus makšķerēšanas sacensības "Zemledus cope Alūksnē", otra kārta Latvijas čempionāta biatlonā pieaugušajiem, junioriem un jauniešiem. Arī Latvijas čempionāta moto skijoringā un ziemas motokrosā 7. un 8.posms risināsies Alūksnē šajā nedēļas nogalē. Starp daudzajiem pasākumiem pilsēta notiks hokeja turnīrs, slidošanas sacensības un dažādas atrakcijas ģimenēm ar bērniem.

Ziemas sporta festivālu iecerēts atklāt ar nu jau tradicionālo snovborda šovu "Tempļa kalna kausa izcīņa”. Lai gan pašā Alūksnē nedzīvo daudz cilvēku, kas paši aizrautos ar šo sporta veidu, azartiskās un nervus kutinošās sacensības allaž pulcējušas daudz skatītāju.

Uz Alūksnes ezera ledus plānotas vairākas ziemas aktivitātes – vispirms skijorings, kas plānots kā Latvijas nacionālais čempionāts, tad ledus sprints ar automašīnām amatieriem un zemledus makšķerēšanas sacensības. Turpat Pilssalas stadionā būs dažādas aktivitātes ģimenēm ar bērniem un jauniešiem.

"Alūksnes ziema vienmēr ir ilgāka par vienu mēnesi un arī ziemas sporta tradīcijas ir ļoti bagātas. Tādēļ esam nolēmuši, ka novadā nepieciešams pasākums, kas piedāvātu gan skatītājiem, gan sportistiem dažādus ziemas sporta veidus vienkopus un vienā laikā, gan arī kalpotu par zināmu ekonomisku pienesumu vietējiem uzņēmējiem," sacīja Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Hokeja turnīrs uz āra ledus laukuma pie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas risināsies ar sešu komandu līdzdalību divu dienu garumā.

Savukārt "Ziemas sporta bāzē Mežinieki" risināsies biatlona un slēpošanas sacensības. Vairāku gadu desmitu vēsture iesniedzas "Tautas slēpojums Alūksne", kurš iekļauts multisporta serialā "Dion Sportlat balva". Sacensībās varēs pārbaudīt spēkus gan sporta klases (18km), gan tautas klases (12km), gan veselības klases (6km), gan iesācēju klases (3km), gan bērnu klases (300-500m) distancēs. Šajā slēpojumā savu dalību ir apsolījis arī alūksnietis, Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs.

Tikmēr biatlonisti 28.februarī un 1.martā sacentīsies par godalgām Latvijas čempionāta vērtējumā. 

Ziemas sporta festivāla laikā – 28. februāra vakarā Māriņkalna tautas namā notiks arī Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumu "Pagodinājums sportā" un "Pagodinājums kultūrā" pasniegšanas ceremonija, kurā ieeja tikai ar ielūgumiem, taču pārējiem paredzēts atpūtas vakars klubā "Prelūdija" un "Cita opera".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti