Pasaules čempionāts rallijkrosā

Finālbrauciens ar Jāni Baumani

Pasaules čempionāts rallijkrosā

1. kvalifikācija ar Nitišu un Baumani

PČ rallijkrosā. Pārraide no Norvēģijas

Baumanis izcīna pirmo pjedestālu pasaules rallijkrosa posmā. Svarīgākie notikumi

Latvijas rallijkrosa pilots Jānis Baumanis "Stard" komandas sastāvā svētdien Norvēģijā ieguva 4.vietu pasaules čempionāta piektajā posmā, tomēr vēlāk pēc konkurenta soda pakāpās uz trešo pozīciju, pirmo reizi karjerā iekļūstot laureātu trijniekā "Supercar" klasē. Finālbraucienā Baumanis līdz pat finiša līnijai cīnījās par pjedestālu, bet mērķi tobrīd sasniedza ceturtais.

Finālā pirmais finišēja zviedrs Antons Marklunds, aiz kura trijniekā iekļuva viņa tautietis Kevins Hansens un soms Niklass Grēnholms. Jau pēc sacensībām sodu par tehnisku pārkāpumu saņēma Marklunds, kurš tika diskvalificēts, bet Hansens ar vienas sekundes sodu par nesportisku rīcību tika atvirzīts otrajā pozīcijā, par uzvarētāju kļūstot Grēnholmam.

Čempionāta sezonas pusceļā Baumanis kopvērtējumā ieņem 4.vietu.

Sacīkšu finālbrauciens 

Pēc finālbrauciena starta Baumanis līdzās vēl diviem pilotiem uzreiz devās džokera aplī un sacīkstes turpināja pēdējā - sestajā - pozīcijā. Baumanis brauca bez kļūdām un distances beigu daļā pozīcijas uzlaboja, tomēr trešo pozīciju līdz finišam nesasniedza.

Jāņa Baumaņa brauciens trešajā kvalifikācijā 

Dienas sākumā Baumanis trešajā kvalifikācijā savā braucienā pēc starta ieņēma trešo pozīciju, bet pēc džokera apļa veikšanas atkrita uz 5.vietu. Līdz finišam Jānis nevienu konkurentu neapdzina un braucienā bija piektais, turpretim trešās kvalifikācijas summā noslēdza pirmo desmitu. Trīs kvalifikāciju summā Baumanis tobrīd atkāpās uz 12.vietu.

Jāņa Baumaņa brauciens ceturtajā kvalifikācijā 

Daudz veiksmīgāk Baumanis aizvadīja ceturto kvalifikāciju. Braucienā pēc starta ieguvis otro pozīciju, Latvijas pilots to nosargāja arī pēc džokera apļa un finišā zaudēja tikai francūzim Gerlēnam Šišerī. Ceturtās kvalifikācijas summā Baumanis sasniedza 9.vietu, uz kuru pakāpās arī kvalifikācijas kopvērtējumā. 

Intervija ar Jāni Baumani pēc kvalifikācijas 

Baumanis pēc kvalifikācijas Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka sacīkstes sarežģīja neveiksme pirmajā kvalifikācijā. Otrā kvalifikācija jau izdevās laba, bet trešā un ceturtā kvalifikācija, pēc Baumaņa domām, tika aizvadīta viduvēji. Viņš uzteica komandas mehāniķus, kuri veiksmīgi novērsa defektus, kas mašīnai radās pirmajā kvalifikācijas braucienā. Baumanis prognozēja sarežģītu pusfinālu, jo iekšmala trešajā rindā nav pateicīga starta pozīcija.

Jāņa Baumaņa brauciens pusfinālā 

Pusfināla braucienā starts salijušajā trasē izvērtās sadursmēm bagāts, atvirzot Baumani no līderiem. Baumanis vairākus apļus turējās ceturtajā pozīcijā, līdz pēdējā aplī apsteidza Krievijas pilotu Timuru Timerzjanovu un kā trešās vietas ieguvējs pēdējais tika finālā.

Pēc sestdien aizvadītajām divām pirmajām kvalifikācijas kārtām Baumanis ieņēma 10.vietu. Svētdien notika vēl divas kvalifikācijas kārtas, pēc kurām 12 labākie piloti iekļuva pusfinālā. 

Baumanis piecos posmos sezonas kopvērtējumā ir iekrājis 79 punktus. Līderpozīcijas ar 107 punktiem ieņem zviedrs Timijs Hansens, par vienu punktu apsteidzot savu brāli un tuvāko konkurentu Kevinu Hansenu.

Pasaules čempionāta sezonā plānoti 10 posmi, no kuriem priekšpēdējais etaps septembrī risināsies Biķernieku trasē Rīgā.

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti