LOV reorganizācija: racionalizēšana, varas spēles vai ņirgāšanās?

Peldēšana "Rīga Sprints 2020"

Vācijas kausa izcīņa hokejā. Latvija – Vācija

Latvijas hokeja izlase tikai pašā spēles noslēgumā piekāpjas Vācijai. Spilgtākās epizodes

Latvijas hokeja izlase sestdien aizvadīja otro spēli Vācijas kausa izcīņā, ar 0:2 piekāpjoties mājiniecei Vācijai. Tieši ar šo komandu Latvijas hokejisti cīnīsies arī svētdien par uzvaru turnīrā. Tiešraide būs skatāma LTV7 un REPLAY.lv plkst. 15.20.

Spēle iesākās gana dinamiski, un ripu vairāk kontrolēja Vācijas izlase, radot bīstamus momentus, taču Latvijas izlasei izdevās pat izturēt spēli mazākumā. Pirmās trešdaļas noslēgumā Latvijai bija iespēja spēlēt vairākumā, kuru hokejisti mēģināja izmantot, taču pat labi izveidotā uzbrukumā tipa mērķi nesasniedza. Līdz ar to pirmais periods noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Otrajā trešdaļā spēle turpinājās ātri un asi, un jau ceturtajā minūtē Latvijas izlasei bija iespēja izvirzīties vadībā, taču šoreiz tā nerealizējās.

Latvijas izlase izveido bīstamu momentu pie Vācijas vārtiem

Spēles 32. minūtē noraidījumu nopelnīja Kristofers Bindulis, un vācieši nesteidzīgi mēģināja izmantot vairākumu. Vienā no epizodēm debitants – vārtsargs Rūdolfs Gusts Lazdiņš izgrūstīja vārtus, un tā turpinājumā iznāca asumi pie vārtsarga laukuma. Taču arī otrā trešdaļa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Asumi pie Lazdiņa sargātajiem vārtiem

Trešajā trešdaļā iniciatīva jau piederēja Latvijas izlasei. Bet tomēr tieši vācieši atklāja spēles rezutātu – Marsels Nēbels pārspēja Lazdiņu spēles 55. minūtē.

Vācija atklāj spēles rezultātu

Mazliet vairāk kā piecas minūtes atlika laika, lai Latvijas valstsvienība izlīdzinātu rezultātu. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Artis Ābols nolēma nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Un tas maksāja vēl vienus zaudētus vārtus – punktu cerībām uz uzvaru pielika Matiass Plačita.

Ripa ieslīd tukšos vārtos

Svētdien Latvijas valstsvienība aizvadīs vēl vienu spēli pret Vācijas izlasi par uzvaru turnīrā.

Jau ziņots, ka piektdien Latvijas hokeja izlase turnīru iesāka, ar 4:2 uzvarot Vācijas U-23 valstsvienību, kurā iesaistītie vecākie spēlētāji dzimuši 1996. gadā. Viss komandas sastāvs nokomplektēts no Vācijas klubu hokejistiem.

Galvenā trenera Arta Ābola vadītajā Latvijas izlasē iesaistīti daudzi pieredzējuši hokejisti, kas pandēmijas ietekmētajā sezonā ir palikuši bez kluba, taču sastāvā ir arī jauni spēlētāji. Infekcijas riska mazināšanai nepieaicināja ārzemēs spēlējošus hokejistus. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) un valstsvienības vadība turnīru Vācijā uzskata par nepieciešamu spēļu prakses iegūšanai.

Turnīra pirmajā spēlē Vācijas valstsvienība ceturtdien ar 7:2 bija pārāka par U-23 olimpiskajā izlasē iekļauto tautiešu izlasi, kas spēlē Vācijas U-20 izlases trenera Tobiasa Abštreitera vadībā. Vācijas valstsvienību pēc galvenā trenera Toni Sederholma inficēšanās ar koronavīrusu vada Stefens Cīše un Tomass Popīšs.

Pēc vairāku komandu dalības atteikuma Latvijas izlase ir vienīgā, kas turnīra norises vietā ieradās no ārzemēm.

Pandēmijas ierobežošanai ieviesto noteikumu dēļ turnīrs risinās bez skatītājiem tribīnēs, bet komandas izolācijā no ārpasaules uzturas "burbulī".