Pasaules čempionāts: Latvija - ASV
Pasaules čempionāts: Kanāda - Čehija

Rīta Panorāma

Intervija ar Ekonomikas un kultūras augstskolas rektori Oksanu Lentjušenkovu

Rīta Panorāma

Bosnijā darbu turpina "viena bērna skola"

Vai Latvijas hokeja izlase fiziski gatava hokeja čempionātam?

Hokeja izlases fiziskās sagatavotības treneris: Jāsāk sportistos pildīt raķešu degvielu

Krājot spēkus pasaules čempionātam, hokeja valstsvienības kandidāti treniņos vēl ir pakļauti lielai slodzei, bet otrdiena, 23. aprīlis, jau iezīmēs izmaiņas gatavošanās plānā, Latvijas Televīzijā pastāstīja izlases fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis. Viņš uzsvēra, ka hokejisti jau ir izdarījuši lielu darbu, un atlikušajās divarpus nedēļās līdz turnīram iegūs nepieciešamo jaudu. 

Nedēļas nogalē Latvijas izlase viesos aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Šveici, un dažas dienas pirms došanās ceļā sākas fiziskās formas spicēšana, lai hokejisti būtu ar svaigumu spēļu gatavības kondīcijā. 

"Tagad tikai jāsāk tā raķešu degviela pildīt sportistos iekšā un pareizās raķetes jāizvēlas," gatavošanos pasaules čempionātam raksturoja Visockis. "Lai kā arī trenētos, ir jāspēlē, lai būtu gatavs čempionātam. Tāpēc mums ir četras [pārbaudes] spēles priekšā un esam tādā pirmsspēļu stadijā." 

Hokeja izlases kandidātiem otrdien gatavošanās plānā pēdējo dienu vēl paredzēta pamatīga slodze, kas jūtama visā ķermenī, un pēc treniņiem vajadzīgs ilgāks laiks, lai atpūstos. Pirms gada uzbrucējs Kaspars Daugaviņš teica, ka izlases gatavošanās posmā bija viena no viņa karjerā smagākajām treniņnometnēm, bet tas deva vajadzīgo rezultātu, kas vainagojās ar bronzas medaļām pasaules čempionātā. Visockis atzina, ka

Hokeja valstsvienības pārbaudes spēles

4. aprīlis
Latvija - Austrija 3:2
(pēcspēles metienos)

5. aprīlis
Latvija - Austrija 3:2
(pēcspēles metienos)

10. aprīlis
Latvija - Somija 2:3
(pagarinājumā)

11. aprīlis
Latvija - Somija 2:3

26. aprīlis
Šveice - Latvija 5:1

27. aprīlis
Šveice - Latvija 4:0

3. maijs
plkst. 19.30 Latvija - Norvēģija

4. maijs
plkst. 16 Latvija - Norvēģija

pērn treniņu formāts un metodiskie līdzekļi radīja sportistiem zināmu kultūršoku, bet tas nebija pašmērķis.

"Mums ir spēlētāji jāsagatavo čempionātam, mums jau nav mērķis izdzīvošanas skolu veidot," sacīja Visockis. "Ķermenis ir jāprogrammē kā tādiem dabīgā intelekta pārstāvjiem – jauni atjauninājumi ķermenim jāliek, lai viņš ir pēc tam spējīgs kvalitatīvi izpildīt savas funkcijas."

Visockim darbā palīdz valstsvienības galvenā trenera Harija Vītoliņa uzstādījums komandai, ka jāstrādā smagi un jāiziet fiziskās sagatavošanas posms. Hokejisti nemeklē gatavošanās procesā īsceļus, lai kaut ko nogrieztu un sevi pažēlotu, tādējādi rūdot raksturu un iegūstot pārliecību par sevi pasaules čempionātā.

Izlases treniņos kandidāti pēc klubu sezonas beigām ierodas no dažādām pasaules daļām atšķirīgā gatavības pakāpē.

Visockis paskaidroja, ka atbraucējiem no Ziemeļamerikas vēl ir nepieciešama aklimatizācija, turpretim Eiropas klubu pārstāvjiem ir mazliet vieglāk. Treneriem tikmēr visi jādabū vienotā treniņu režīmā, lai hokejisti būtu ritmā un ielēktu komandas vilcienā. 

"Sagatavotība ir laba, puiši ir gatavojušies, arī īpaši izlasei mazliet ekstra kaut kur piestrādājuši sezonas beigās," uzsvēra Visockis. "Profesionalitāte pēdējos gados ir ievērojami augusi spēlētāju ziņā. Veterāni arī redz, ka jaunie nāk iekšā, un, kā daudzi intervijās saka, par vietu sastāvā ir jācīnās."

Izlasei pasaules čempionātā būs jāiet soli pa solim, bet

pašlaik komanda ir gatavošanās posma vidū, un treneriem vēl būs jāizvēlas labākais sastāvs.

Tikai pēc tam jau turnīra norises vietā Čehijā komandai būs uzdevums katrai kārtējai spēlei.

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas Čehijā sāksies 10. maijā. Gatavošanās posmā nākamās divas pārbaudes spēles Latvijas hokejisti aizvadīs 26. un 27. aprīlī viesos pret Šveici. Daļa potenciālo izlases līderu vēl turpina klubu sezonu un valstsvienībā varētu iekļauties vēlāk.

Pasaules čempionātu Latvijas hokejisti sāks 11. maijā Čehijas pilsētā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
17
Čehija
Čehija
15
Šveice
Šveice
14
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
18
Vācija
Vācija
15
ASV
ASV
13
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti