Latvijas bobsleja izlases kamanas joprojām nav nogādātas Latvijā

Baltijas čempionāta posms motošosejā

Pārbaudes spēle hokejā. Dānija – Latvija

Latvijas hokeja izlase pārbaudes turnīra noslēgumā zaudē dāņiem. Galvenie notikumi

Latvijas hokeja izlase piektdien Dānijā ar 1:5 zaudēja mājinieku valstsvienībai pēdējā spēlē pārbaudes turnīrā, kurā galvenā trenera Harija Vītoliņa vadītā komanda panākumus un neveiksmes dalīja uz pusēm.

Vārtus Latvijai guva Emīls Ģēģeris, kad viesi jau bija nonākuši iedzinējos 0:3. Ģēģeri atzina par labāko spēlētāju Latvijas izlasē.

Fiziski aktīvā spēlē pirmajā trešdaļā ātrā tempā bija daudz cīņas par ripu, bet reti nonāca līdz metieniem pa vārtiem. Viesu vārtos pārliecinoši darbojās Jānis Kalniņš, bet par atbalstu Latvijas izlasei tribīnēs gādāja prāvs pulciņš fanu.

Dānijas izlase atklāj rezultātu

Vadībā dāņi izvirzījās 35 sekundes pirms pārtraukuma - Latvijas izlasei neizdevās apturēt mājinieku pretuzbrukumu, ko ar precīzu metienu noslēdza Matiass Bau Hansens.

Niklass Andersens panāk Dānijai 2:0

Otrās trešdaļas sākumā latvieši aktivizējās uzbrukumā, tomēr atrast ripai ceļu vārtos neizdevās, arī spēlējot vairākumā. Turpretim Dānijas izlase savu iespēju vairākuma izspēlē izmantoja, lai gan Niklass Andersens ripu Kalniņa vārtos ievirzīja neilgi pēc tam, kad komandas jau spēlēja vienādos sastāvos.

Dānijas pārsvars sasniedz 3:0

Nepilnu minūti vēlāk Martins Eskildsens vēlreiz pielaboja ripas lidojumu un panāca 3:0.

Emīls Ģēģeris samazina rezultāta starpību

Latvijai pagalam nelabvēlīgā gultnē spēles ritējumam neļāva ievirzīties Ģēģera ātrs vārtu guvums no tuvas distances.

Dāņi ceturto reizi ievirza ripu Latvijas vārtos

Tomēr pēdējās trešdaļas sākumā dāņi vēlreiz apliecināja prasmes metienu pielabošanā - skaitliskā vairākuma izspēlē Sorens Nielsens rezultatīvi pamainīja Filipa Brugisera raidītās ripas lidojumu.

Neieskaita Latvijas izlases vārtu guvumu

Perioda vidū latvieši cīņā pie vārtiem otro reizi iedabūja ripu tīklā, tomēr rezultāts nemainījās, jo tiesnesis uzskatīja, ka tas noticis jau pēc svilpes.

Dāņi iemet ripu tukšos vārtos

Vairāk nekā četras minūtes pirms mača beigām Kalniņu aizstāja laukuma spēlētājs, bet vārtus guva dāņi. Ripu tukšos vārtos raidīja Bau Hansens.

Turnīrā pirmajā spēlē latvieši ceturtdien ar 3:0 pārspēja Norvēģijas izlasi.

Dānijas izlasei Vojensas pilsētā pret Latviju bija pirmā spēle turnīrā, jo mājiniekiem tikšanās ar norvēģiem paredzēta sestdien.

Gatavojoties Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm, valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš dalībai pārbaudes turnīrā uzaicināja hokejistus, kas nacionālajā izlasē nav galvenajās lomās, kā arī tuvākos pretendentus uz iekļūšanu sastāvā oficiālos turnīros.