Latvijas hokeja izlase uzvar pārbaudes spēlē, atstāj norvēģus sausā. Svarīgākie notikumi

Latvijas hokeja izlase ceturtdien Dānijas pilsētā Esbjergā ar 3:0 uzvarēja Norvēģijas valstsvienību pirmajā spēlē pārbaudes turnīrā. Abām komandām iztiekot bez spilgtākajiem līderiem, pārāki bija latvieši, efektīvi nospēlējot vairākuma izspēlē, kā arī Jānis Kalniņš vārtos palika nepārspēts.

Rūdolfs Polcs un mačā par labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā atzītais Deniss Smirnovs pirmajā trešdaļā panāca divu vārtu pārsvaru, bet trešajā periodā rezultatīvs bija Renārs Krastenbergs. Divus vārtus Latvijas izlase guva skaitliskajā vairākumā.

Rūdolfs Polcs atklāj rezultātu

Jau otrajā minūtē latvieši izmantoja kļūmi pretinieku aizsardzībā un Polcs netraucēti vārtu priekšā precīzi meta pēc Oskara Batņas piespēles.

Deniss Smirnovs divkāršo pārsvaru

Savukārt Smirnovs realizēja skaitlisko vairākumu - pēc viņa piespēles uz vārtu priekšu ripu tīklā ievirzīja norvēģu aizsargs.

Līdz pirmajam pārtraukumam iespēja apliecināt savu meistarību vārtos bija Kalniņam, kurš tvēra ripu pēc Tobiasa Fladebija bīstama metiena. Latvijas izlase arī otrajā periodā vairāk uzbruka, tomēr pietrūka precizitātes, lai vēl vairāk nostiprinātu pārsvaru.

Renārs Krastenbergs panāk 3:0

Vēlreiz realizēts skaitliskais pārsvars ļāva latviešiem pēc pēdējā pārtraukuma panākt 3:0 - Krastenberga plaukstas metienu norvēģu vārtsargs Larss Voldens nespēja tvert. Trešdaļas vidū bīstami uzbrukumi izdevās arī skandināviem, tomēr Kalniņam reti bija jāiesaistās glābēja lomā.

Turnīrā latvieši aizvadīs vēl vienu spēli piektdien Vojensā pret mājinieci Dāniju.

Gatavojoties Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm, valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš dalībai pārbaudes turnīrā uzaicināja hokejistus, kas nacionālajā izlasē nav galvenajās lomās, kā arī tuvākos pretendentus uz iekļūšanu sastāvā oficiālos turnīros. Vītoliņa rīcībā Dānijā ir 23 hokejisti – trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 12 uzbrucēji.