Latvijas sieviešu lakrosa izlase izcīna 9.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas sieviešu lakrosa valstsvienība ceturtdien Izraēlā pēdējā spēlē Eiropas čempionātā ar 9:8 uzvarēja Norvēģiju un turnīru noslēdza 9.vietā, liecina rīkotāju informācija.

Spēlē par 9.vietu Latvijai rezultatīvākā bija komandas kapteine Valērija Druzjaka, gūstot četrus vārtus un divreiz rezultatīvi piespēlējot.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlase nodrošināja 6:5 pārsvaru, trīs vārtus gūstot Druzjakai. Trešās ceturtdaļas noslēgumā latvietes bija vadībā ar 9:7 un atlikušajā laikā ielaida tikai vienus vārtus, kas ļāva nosargāt uzvaru un revanšēties Norvēģijai par zaudējumu grupas kārtā.

Čempionāta sistēma paredz 2015.gada Eiropas meistarsacīkšu sešu spēcīgāko komandu dalību spēcīgākajā A apakšgrupā, bet atlikušās izlases tika salozētas divās zemāka līmeņa B un C apakšgrupās. Pirmo divu vietu ieguvējas no B un C apakšgrupām izslēgšanas turnīrā pievienojās spēcīgākajam sešiniekam. Latvijas izlase B apakšgrupā finišēja trešā un turpināja cīņu par 9.vietu.

Turnīra grupas kārtā Latvijas lakrosistes Netanjas pilsētā pārspēja Itāliju (10:7), zaudēja Nīderlandei (5:12) un Norvēģijai (7:9), bet papildlaikā pārspēja Šveici (9:8). Pirmajās divās izslēgšanas spēlēs Latvijas lakrosistes guva uzvaras pār Somiju (16:4) un Austriju (8:7), iegūstot iespēju pēdējā mačā pretendēt uz 9.vietu.

Spēlē par zelta medaļām tiksies pašreizējās čempiones anglietes un mājinieces Izraēlas lakrosistes.

Galvenās trenerees Grečenas Lasdas vadītā Latvijas sieviešu izlase Eiropas čempionātā piedalījās trešo reizi. Valstsvienības labākais panākums ir iepriekšējā čempionātā 2015.gadā iegūtā 8.vieta.

Lakross ir komandu spēle, kurā cenšas iemest pretinieka vārtos bumbiņu, darbojoties ar nūju, kas aprīkota ar ķērājtīkliņu.