Losandželosas olimpiskajās spēlēs deviņus jaunus sporta veidus uzaicina pieteikties izvērtēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Olimpiskajās spēlēs 2028.gadā Losandželosā varētu parādīties jauni sporta veidi, to skaitā gan absolūti debitanti, gan tādi, kas piedzīvotu atgriešanos olimpiskajā programmā. Losandželosas spēļu rīcības komiteja uzaicināja deviņas starptautiskās sporta federācijas iesniegt izvērtēšanai pieteikumus, vēstīja Spānijas avīze "Marca".

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) 2023.gadā izvērtēs, vai Losandželosā sacensību programmā iekļaut svarcelšanu, moderno pieccīņu un boksu. Pamata programmā vieta ir paredzēta 28 sporta veidiem, taču organizatoriem būs iespēja programmu sadarbībā ar SOK papildināt, paturot vien prātā, ka dalībnieku skaits nedrīkst pārsniegt 10 500 sportistu.

Potenciālo jaunpienācēju vidū pieteikumu iesniegšanai uzaicināja arī motoru sportu,  bet iespēja kļūt par citiem kandidātiem ir kriketam, breika dejām, beisbolam/softbolam, lakrosam, karatē, kikboksam, skvošam un lentas futbolam. 

SOK 2012.gadā oficiāli atzina Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA), turklāt autosports olimpiskajās spēlēs jau ir bijis 1900.gadā, tiesa, tas nebija oficiālajā programmā, lai arī uzvarētāji saņēma medaļas. Autosports paraugdemonstrējumos bija iekļauts 2018.gada jaunatnes olimpiskajās spēlēs, kur notika sacīkstes elektrisko kartingu braucējiem. Tādēļ iespējams, ka elektriskie kartingi varētu kļūt par pirmo motoru sporta veidu olimpiskajās spēlēs.

Ne reizi olimpisko spēļu programmā nav bijis skvošs un kikbokss. Krikets vienīgo reizi olimpiskajā programmā nonāca 1900.gadā, kad medaļas sadalīja arī lakrosā, kas olimpiska sporta veida statusu vēl saglabāja 1904.gadā. Lakross vairākkārt ir bijis olimpiskais paraugdemonstrējumu sporta veids. 

Beisbols un softbols olimpiskajās spēlēs parādās periodiski, bet nav iekļauts 2024.gada Parīzes spēlēs. Savukārt karatē olimpiskā debija bija pērn Tokijā, bet bez gaidāma turpinājuma Parīzē. Breika dejās pirmās olimpiskās medaļas pieaugušajiem sadalīs 2024.gadā. 

Vēl viens potenciālais debitants lentas futbols ir mazāk agresīvs amerikāņu futbola paveids, kurā ir samazināts fiziskais kontakts ar pretinieku. 2022.gadā tas bija iekļauts Pasaules spēļu programmā. 

Losandželosas olimpisko spēļu rīcības komiteja savus favorītus programmas papildināšanai SOK sesijai varētu ieteikt 2024.gadā. Olimpiskās spēles Losandželosā 2028.gadā notiks no 14. līdz 30.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti