Skrējēji Raščevskis un Krūmiņa kļūst par Latvijas čempioniem maratonā

Aleksandrs Raščevskis un Amanda Krūmiņa svētdien pirmie finišēja "Rimi" Rīgas maratonā un nodrošināja Latvijas čempionu laurus garākajā klasiskajā skriešanas disciplīnā.

Raščevskis sasniedza jaunu personisko rekordu - divas stundas, 25 minūtes un 43 sekundes. Otrās vietas ieguvējs Renārs Roze atpalika minūti un 13 sekundes, bet par bronzas laureātu 42 kilometru un 195 metru distancē kļuva Kristaps Vējš-Āboliņš, kurš no čempiona atpalika divas minūtes un piecas sekundes.

Savukārt sievietēm 2021. gada Rīgas maratona uzvarētājai Krūmiņai šoreiz pirmo vietu nodrošināja finišs pēc divām stundām un 50 minūtēm. Viņas tuvākā konkurente pērnā Latvijas čempione Anna Kļučņika mērķa līniju šķērsoja trīs minūtes un 56 sekundes vēlāk, savukārt bronzas laureāti Anitu Siliņu no uzvarētājas šķīra 12 minūtes un piecas sekundes.

Saruna ar Aleksandru Raščevski 

Personisko rekordu par vairāk nekā sešām minūtēm labojušais Raščevskis pēc finiša sarunā ar Latvijas Televīziju pateicās savam trenerim un atzina, ka par panākumu jūtas tik pārsteigts, ka pat īsti nezina, ko teikt. 

"Ļoti laba kompānija bija pirmajā [distances] pusītē. Tālāk - skriet, kā skriet," teica pēc finiša vēl elpu neatguvušais uzvarētājs. "Paldies manam trenerim, manai komandai. I can't believe [Nespēju noticēt]."

Saruna ar Amandu Krūmiņu 

Krūmiņa pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pirmajos padsmit kilometros rēķinājās ar sāncenšu nopietnu konkurenci, bet vēlāk distancē jau jutās drošāk par iespēju uzvarēt. Amanda uzsvēra, ka skriešana viņai patīk tik ļoti, ka ne bez grūtībām spēja pieņemt trenera norādījumus ierobežot slodzi.

"Vienkārši skrienu. Katru dienu skrienu. Tā ir mana sirdslieta," teica Krūmiņa. 

Pirmie svētdien finišu sasniedza skrējēji pusmaratonā, kur vīriešiem nepārspēts palika Dmitrijs Serjogins, turpretim sievietēm pirmā mērķa līniju šķērsoja Ilona Marhele. 

Dmitrijs Serjogins finišē pusmaratonā
Dmitrijs Serjogins finišē pusmaratonā

Serjogins finišēja pēc stundas, piecām minūtēm un divām sekundēm, kas viņam nodrošināja pārliecinošu uzvaru, otrās vietas ieguvēju Jāni Višķeru apsteidzot par trim minūtēm un 22 sekundēm. Trešo vietu ieguva vēl piecas sekundes lēnākais igaunis Rauno Laumetss. 

Ilona Marhele pusmaratona finišā
Ilona Marhele pusmaratona finišā

Marhelei pirmo vietu nodrošināja finišs pēc stundas, 20 minūtēm un 57 sekundēm. Otro vietu ieguvusī lietuviete Modesta Bužerīte atpalika minūti un 53 sekundes, turpretim mājiniece Santa Višķere finišēja 15 sekundes vēlāk un noslēdza laureātu trijnieku.

Vēlāk svētdien vēl risināsies skrējieni 10 kilometru un 5 kilometru distancēs.

Visās distancēs gatavību startēt "Rimi" Rīgas maratonā apliecināja kopskaitā 23 751 dalībnieks no 79 valstīm, pēc visu pieteikumu apkopošanas pavēstīja rīkotāji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti