«Rimi» Rīgas maratonā īpaši atbalstīs cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem dalību

"Rimi" Rīgas maratonā rīkotāji ievieš īpašu programmu, lai veicinātu cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem un viņu asistentu dalību lielākajos skriešanas svētkos Baltijā.

Iekļaujošā maratona programmā varēs pieteikties 400 dalībnieki – 200 cilvēki ar kustību un citiem veselības traucējumiem un 200 asistenti. Dalību startam 18. vai 19. maijā varēs pieteikt jebkurā savām spējām atbilstošā distancē.

Rīkotāji aicina visas ieinteresētās organizācijas pieteikt dalībniekus, aizpildot pieteikumu maratona mājaslapā. Pieteikšanās noslēgsies 30. aprīlī vai pēc 400 dalībnieku limita sasniegšanas. Pieteikties var caur organizācijām, kas atbalsta cilvēkus ar funkcionāliem kustību traucējumiem.

Titulētākais Latvijas paralimpietis un Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidents Aigars Apinis ir pārliecināts, ka

maratona diena ieies vēsturē, vienuviet pulcējot tik daudz dalībnieku, kuri ir gatavi noticēt saviem spēkiem un ļauties kustību priekam.

"Ārstēt mēs varam ar zālēm un ar injekcijām, bet šis ārstēšanas veids, ko piedāvā organizatori, uzņemoties iniciatīvu "Iekļaujošs maratons", sniegs cilvēkiem bez jebkādām injekcijām un zālēm pozitīvu enerģijas lādiņu daudzu dienu garumā," pauda Apinis. "Kustībā galvenais ir veselīgs dzīvesveids, un tas vienmēr parāda – sabiedrībā ir arī šādi cilvēki, kas grib darboties. Tikai dodiet mums iespēju, lai varam piedalīties un nodarboties ar sportu, jo labais vairo labo."

Rīkotāji jau vairākus gadus rūpējās, lai sportisti ar funkcionāliem traucējumiem piedalītos "Rimi" Rīgas maratonā. Izvēršot atbalstu īpašā programmā un joprojām rūpējoties par visu dalībnieku drošību,

organizatori nodrošinās, lai dalībnieki ar kustības traucējumiem un viņu asistenti varētu startēt īpašā drošā starta koridorā netālu no starta līnijas.

"Mēs strādājam, lai ikvienam būtu iespēja baudīt skriešanas svētkus un tajos piedalīties. Vēlamies būt ne tikai viens no lielākajiem tautas sporta notikumiem Baltijā, bet arī Eiropā, un ar savu darbu rādīt priekšzīmi," uzsvēra "Rimi" Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords. "Aicinām visus, kam kustība rada prieku, izmantot iespēju un piedalīties Baltijas lielākajā tautas sporta notikumā, baudīt skriešanas brīvību."

Pateicoties atbalstītājiem, pieteikšanās cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu asistentiem būs par simbolisku divu eiro dalības maksu.

Visām "Rimi" Rīgas maratona distancēm un Olimpiskajai bērnu dienai var reģistrēties oficiālajā pasākuma mājaslapā. Ja dalībnieks vēlas savu vārdu uz numura, reģistrēties aicina līdz 31. martam.

"Rimi" Rīgas maratona distancēm ir piešķirtas pasaules vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletic" kvalitātes zīmes, bet maratonam un jūdzes distancēm ir arī Latvijas čempionāta statuss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti