Starp darbu, studijām un ģimeni: arhitekte un divu meitu māmiņa Lepere gatavojas pirmajam pusmaratonam

Krista Paula Lepere no februāra līdz maijam trenējas "Mans pirmais maratons" komandā, turklāt treniņi notiek olimpietes, garo distanču skrējējas un treneres Ilonas Marheles vadībā. Kristai šis ir īpašs izaicinājums, jo mērķis ir krietni augstāks nekā tikai noskriet pusmaratonu, bet gan pieveikt 21 kilometra distanci ātrāk, nekā to izdarīja viņas vīrs, aktieris Rihards Lepers.

"Diezgan biedējošs mērķis man kā cilvēkam, kurš krietnu laiku nav skrējis," sarunā ar LSM.lv atklāja Krista. Riharda rezultāts pusmaratonā 2021. gadā bija stunda, 53 minūtes un 44 sekundes. "Tas ir ātrs laiks. Man ne tuvu tāds vēl nav," atklāja Lepere.

Vīrs Kristas centienus atbalsta, taču reizēm gan viņš apjautājoties, vai tad tiešām šodien esot jāiet skriet. Tas ļauj sievai pasmaidīt, ka Rihards laikam negrib, lai izdodas pārspēt viņa rezultātu.

Iespējams, Kristai sagatavoties mūžā pirmajam pusmaratonam ir mazliet vienkāršāk nekā citiem.

Vēl pirms desmit gadiem, kad viņa mācījās Kuldīgā, jaunā sieviete augstā līmenī trenējās un sacentās klasiskajā daudzcīņā vieglatlētikā.

Krista Paula Lepere
Krista Paula Lepere

Viņas rēķinā ir pat vairākas Latvijas čempionātu medaļas. Taču, kopš pieteikušās abas meitiņas Odrija un Patrīcija, fiziskās aktivitātes bija noliktas tālu maliņā. Tomēr treneri norādot, ka muskuļiem ir atmiņa.

Gatavošanās maratonam ir sarežģīta pavisam citā ziņā, proti,

lielākais izaicinājums ir laika menedžments.

"Es paralēli studēju maģistratūrā, man tagad ir prakse, man ir darbs, un mums ir divi mazi bērniņi. Pamatīgs darbs, lai tās trīs stundas dienā izbrīvētu treniņam," atklāja Krista. Treniņi gan nav katru dienu, bet vismaz 3-4  reizes nedēļā.

Visbiežāk brīvo laiku treniņiem Kristai izdodas izbrīvēt pašā vakarā, kad vismaz viena no meitiņām jau aizgājusi gulēt. Tuvojoties maratonam, distances paliek garākas, bet vidēji dienā tie ir noskrieti 5-10 kilometri. Toties pēc treniņa miegs esot tik salds, ka negribas pat celties uz jaunākās meitiņas raudāšanu.

"Es apbrīnoju cilvēkus, kuri var skriet no rīta. Es to nevaru. Būs interesanti, jo maratonā starts ir no astoņiem rītā," jau tagad grūtības paredz Krista.

Daudzi cilvēki, gatavojoties maratonam, maina ēšanas paradumus. Krista atklāja, ka viņai gan tā neesot, varbūt vienīgi šobrīd viņa vairāk ļaujas kūciņām, bulciņām un maizītēm.

"Es ļaujos, jo ķermenis pats pasaka priekšā, ko vēlas," atklāja Krista. Papildus viņa lieto treneru ieteiktos vitamīnus, taču savādāk sevi nekādi neierobežo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti