Latvijas U-20 izlases basketbolisti uzvar un iekļūst Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas U-20 izlases basketbolisti trešdien Itālijā pēdējā ceturtdaļā nodrošināja uzvaru 75:66 pār Beļģiju pēdējā spēlē Eiropas čempionāta otrajā grupu kārtā un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Neatkarīgi no grupā atlikušo divu spēļu rezultātiem Latvija grupas turnīra tabulā garantēja vietu četru spēcīgāko komandu vidū un pretendēs uz vietu pusfinālā.

(papildināts ar Latvijas pretiniekiem ceturtdaļfinālā)
Rezultatīvākais Latvijai bija 26 punktus guvušais Ronalds Šmits, bet Kristaps Gludītis komandas krājumam pievienoja 12 punktus. Beļģijai ar 17 punktiem izcēlās Emanuels Lekomts.

Latvijas izlase spēles lielāko daļu bija iedzinējos un pirmā puslaika izskaņā zaudēja sāncenšiem 15 punktus (28:43). Taču latvieši spēja pavērst spēles ritējumu sev par labu un līdz pēdējās ceturtdaļas vidum jau pārņēma vadību un nostiprināja pārsvaru.

Ceturtdaļfinālā piektdien plkst.19.45 pēc Latvijas laika pretinieki būs Turcijas vienaudži, kuri otrā grupā piecās spēlēs cieta tikai vienu zaudējumu. Spēli tiešraidē rādīs LTV7.

Galvenā trenera Arņa Vecvagara vadītie Latvijas basketbolisti otrajā grupu kārtā, ko sāka bez punktu guvuma, zaudēja Francijai (50:57), bet uzvarēja Itālijas vienaudžus (82:51). Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti uzvarēja Grieķiju (61:50) un Bulgāriju (84:64), taču uz nākamo kārtu līdzi ņēma tikai zaudējumus Serbijai (56:69) un Izraēlai (67:70).

Otrajā kārtā iekļuvušās 12 komandas tika sadalītas divās grupās, no kurām pa četrām labākajām vienībām saglabāja cerības uz medaļām un turpinās cīņu ceturtdaļfinālos. Savukārt pārējās četras komandas pretendēs uz 9.vietu.

Čempionātā piedalās 20 komandas, taču septiņas no tām turnīra noslēgumā zaudēs vietu spēcīgāko basketbola valstu sabiedrībā. Pirmajā grupu kārtā komandas bija sadalītas četrās grupās un katrā no tām pēc apļa turnīra trīs spēcīgākās vienības tika tālāk un saglabāja izredzes uz ceturtdaļfinālu.

U-20 Eiropas čempioni kļūs zināmi finālā svētdien. Pērn Eiropas U-20 čempionātā Latvijas basketbolisti ierindojās 16.vietā.