Latvijas U-20 basketbolisti pagarinājumā uzveic Lietuvu un cīnīsies par 5.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlase sestdien Itālijā ar 82:80 pagarinājumā uzvarēja lietuviešus Eiropas čempionāta pusfinālā par 5.vietu, liecina organizatoru informācija. Čempionātu Latvijas izlase noslēgs svētdien ar spēli pret Čehiju, un mača uzvarētāji turnīrā finišēs piektie.

Uzvarā pār Lietuvu Kristaps Gludītis ieguldīja 22 punktus, Rolands Šmits pievienoja 13 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet 12 punkti bija Dāvja Geka rēķinā. Lietuvai ar 19 punktiem izcēlās Pauļs Valinsks.

Būtisku pārsvaru spraigajā spēlē neizdevās iekrāt ne Latvijas, ne Lietuvas izlasei. Minūti pirms pirmā puslaika beigām lietuvieši uz brīdi panāca vadību ar astoņiem punktiem (42:34), taču trešās ceturtdaļas beigās viņu pārsvars saruka līdz minimumam (53:52). Savukārt pēdējā ceturksnī Latvijas basketbolisti pārņēma vadību un 68 sekundes pirms spēles beigām bija priekšā ar +6 (67:61). Lietuvieši vēl spēja pāņemt vadību, bet pamatlaika beigās tika fiksēts neizšķirts (70:70).

Pagarinājumā stiprāki nervi bija Latvijas basketbolistiem, kas pēc Roberta Pāžes viena trāpīta soda metiena sešas sekundes pirms mača beigām panāca 82:80, savukārt lietuviešu pēdējais tālmetiens bija neprecīzs.

Jau vēstīts, ka Latvijas U-20 izlase ceturtdaļfinālā zaudēja Turcijai (58:72). Dalību ceturtdaļfinālā latvieši garantēja ar uzvaru otrās grupu kārtas pēdējā spēlē pret Beļģiju (75:66). Iepriekš otrajā grupu kārtā Latvija zaudēja Francijai (50:57), bet uzvarēja Itāliju (82:51). Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti uzvarēja Grieķiju (61:50) un Bulgāriju (84:64), taču uz nākamo kārtu līdzi ņēma tikai zaudējumus Serbijai (56:69) un Izraēlai (67:70).

Čempionātā startēja 20 komandas, no kurām septiņas turnīra noslēgumā zaudēs vietu spēcīgāko basketbola valstu sabiedrībā. U-20 Eiropas čempioni kļūs zināmi finālā svētdien. Pērn Eiropas U-20 čempionātā Latvijas basketbolisti ierindojās 16.vietā.