Latvijas basketbolistes gūst uzvaru pār Slovākiju pārbaudes spēlē. Svarīgākie notikumi

Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība piektdien Rīgā ar 74:61 uzvarēja Slovākijas izlasi pārbaudes spēlē. Abas komandas tikās Latvijai tradicionālajā "Rozā lentītes" spēlē, pievēršot sabiedrības uzmanību krūts veselības pratībai.

Uzvarētājām rezultatīvākā bija 15 punktus iekrājusī komandas kapteine Anete Šteinberga, kuras rēķinā bija arī astoņas izcīnītas atlēkušās bumbas.

Saruna ar Kati Vilku

Uzvarētājām 14 punktu guvusī Kate Vilka pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā, atzina, ka spēle bija pret labu pretinieku, kas ātruma ziņā ir līdzīgs pirmajām pretiniecēm Eiropas čempionāta finālturnīrā spānietēm. Komandā valda ļoti pozitīva gaisotne, bet vēl ir lietas, pie kā piestrādāt aizsardzībā, piebilda Vilka.

Latvijas izlases veiksmīgā darbība aizsardzībā un saskaņotā pāreja uzbrukumā ļāva jau pirmajās četrās minūtēs nodrošināt 13:4 pārsvaru. Lai gan kustīgās slovākietes spēja nobremzēt mājinieču izrāvienu, pirmo ceturtdaļu Latvijas izlase noslēdza ar +7 (22:15).

Laukuma saimnieces efektīvi darbojās zem groza, kur Latvijas izlasei bija gan auguma, gan spēka pārsvars, savukārt slovākietes uzbrukumā centās kompensēt savus trūkumus ar ātru sadarbību un saspēli. Rezultatīvi nospēlējot puslaika pēdējās sekundēs, Latvijas basketbolistes pārtraukumā devās ar 11 punktu pārsvaru (40:29).

Saruna ar Aleksu Gulbi

Puslaikā 11 punktus Latvijas izlasei guvusī Aleksa Gulbe uzsvēra, ka, neraugoties uz komandas iegūto pārsvaru, pēc pārtraukuma gāzes pedālis ir jāspiež līdz grīdai un jākoncentrējas savai spēlei.

Latvijas uzbrukumā trešajā ceturtdaļā lieliski darbojās Kate Vilka, palīdzot komandai pēdējā pārtraukumā doties ar 10 punktu vadību (55:45). Arī pēdējā spēles ceturksnī latvietes spēja piespiest pretinieces vairāk kļūdīties un noturējās stabilā vadībā, lai gan tālmetieni slovākietēm brīžiem ļāva cerēt uz viņām labvēlīgu pavērsienu.

Saruna ar Gundaru Vētru

Valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra pēc spēles atzina, ka ir par ko priecāties, bet tajā pašā laikā ir pie kā piestrādāt taktikā, un arī aizsardzībā ir risināmi jautājumi. Vētra uzsvēra, ka treneris nekad nevar būt apmierināts par 100 procentiem, bet viņu apmierina spēlētāju centība un intensīvā darbība laukumā.

Saruna ar Irinu Jaunumu

Biedrības "Vita" vadītāja Irina Jaunuma intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka nepieciešams nepārtraukti atgādināt par profilaksi, jo kovida dēļ krūts veselības pārbaužu intensitātē bija iestājusies lejupslīde.

Saruna ar Dinu Bertāni

Arī basketbolistu brāļu Bertānu mamma Dina Bertāne atgādināja veselības pārbaudes neatlikt uz vēlāku laiku. Viņa savulaik pieveica krūts vēzi, un zina, cik svarīgi ir laicīga diagnostika.

Visus no biļetēm spēlē gūtos ienākumus ziedos krūts vēža pacientu biedrībai "Vita".

Galvenā trenera Gundara Vētras vadītā Latvijas sieviešu valstsvienība iepriekš aizvadīja pārbaudes turnīru Stambulā, kur zaudēja mājiniecēm turcietēm (51:75), bet turpinājumā guva uzvaras pār Čehijas (83:67) un Vācijas (74:64) izlasēm.

Eiropas čempionāta finālturnīra grupu kārtu latvietes aizvadīs no 15. līdz 18. jūnijam Telavivā, tiekoties ar Spānijas, Grieķijas un Melnkalnes valstsvienībām. Nepaliekot grupā pēdējā vietā, komanda kvalificēsies dalībai izslēgšanas turnīrā.