Aizraujošā cīņā Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē izrauj uzvaru pār Izraēlu

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Rīgā nervus kutinošā un līdzvērtīgā 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē savā laukumā ar 86:83 papildlaikā izrāva uzvaru pār sīksto Izraēlas izlasi.

"Esam izdarījuši tās lietas, ko gribējām," pirms spēles LTV teica Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Mārtiņš Gulbis. Šoreiz palīdzēt izlasei nevar Ieva Pulvere, taču, kā norādīja galvenais treneris, tas ir robs, bet vieta nestāv tukša. Viņš novēlēja spēlētājai ātrāku atveseļošanos.

Runājot par spēli ar Izraēlu, Gulbis uzsvēra, ka Latvijas izlasei ir labas aizsardzības spēlētājas, kas ir būtiski šajā spēlē.

Intervija ar Mārtiņu Gulbi

Jau spēles ievadā Latvijas izlase izrāva trīs punktu pārsvaru. Spēles septītajā minūtē gan Izraēlai izdevās sadeldēt rezultāta starpību līdz minimumam. Pašā pirmās ceturtdaļas noslēgumā Izraēla izvirzījās vadībā. Pirmais spēles nogrieznis noslēdzās ar nelabvēlīgu rezultātu Latvijas basketbolistēm - 16:19.

Otrā ceturtdaļa iesākās ar Izraēlas dominanci ātrajos uzbrukumos, kas ļāva viešņām kāpināt rezultāta starpību. 35:44 - ar šādu rezultātu noslēdzās pirmais puslaiks.

Pēc neveiksmīgā pirmā puslaika Latvijas izlases spēlētāja Kate Vilka LTV atzina, ka komandai ir jāsavāc aizsardzība, cik ātri vien iespējams. "Ja savāksim aizsardzību, uzbrukums atnāks," cerīgi teica Kate.

Saruna ar Kati Vilku

Pārtraukumā "TTT Rīga" prezidente, ilggadēja Latvijas izlases spēlētāja Gunta Baško LTV norādīja, ka zaudētie punkti ir radušies no kļūdām. Viņasprāt, Latvijas izlasei ir jāspēlē pārliecinošāk, jātic sev.

Baško uzsvēra, ka Izraēlas komanda ļoti cīnās, neatdod ne centimetru nevienā situācijā. "Iekožas kaklā un nelaiž vaļā," par Latvijas izlases pretiniecēm teica bijusī basketboliste.

Saruna ar Guntu Baško

Baško pauda prieku, ka izlasē ienāk jaunās spēlētājas. Ar laiku viņas atradīs vietu komandā. Baško uzteica jauno spēlētāju vēlmi uzņemties iniciatīvu un ne no kā nebaidīties.

Trešo ceturtdaļu Latvijas izlase iesāka ļoti agresīvi, strauji deldējot rezultāta starpību. 44:44 - un rezultāts uz tablo jau bija izlīdzināts. Ceturkšņa vidū Latvijas izlase beidzot guva divu punktu pārsvaru. Pamodās arī līdzjutēji un turpnāja dzīt izlasi uz priekšu. Tomēr viešņas dzesēja Latvijas agresivitāti, atkal izvirzoties vadībā. Trešā ceturttdaļa noslēdzās neizšķirti 58:58.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvija turpināja ofensīvu, taču Izraēlas komanda parūpējās, lai tā nebūtu vakara pastaiga. Pusotru minūti līdz spēles beigām neizšķirts 73:73. Izraēla iemeta divus punktus, bet Anete Šteinberga izlīdzināja rezultātu, izpildot precīzi divus soda metienus. Un pamtlaiks noslēdzās ar neizšķirtu 75:75.

Papildlaikā pie diviem punktiem uzreiz tika Izraēla. Bet atkal Šteinbrga tika pie diviem soda metieniem, kurus veiksmīgi realizēja. Spēle turpinājās saspringti punkts punktā. Minūte līdz papildlaika beigām - 82:81 Latvijas labā, bet Izraēla uzreiz tiek pie diviem punktiem. Soda metieni Vanesai Jasai - un rezultāts 84:83. Kitija Laksa pievienoja vēl divus punktus, un Latvijas izlase dažas sekundes līdz svilpei bija jau trīs punktu pārsvars.

Rezultatīvākā šajā spēlē bija Anete Šteinberga, kura guva 22 punktus un atzīmējās ar 16 atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un piecām pārtvertām bumbām. Tikmēr Kitija Laksa pievienoja 20 punktus, bet Vanesa Jasa – desmit punktus.

"Negāja viegli," pēc uzvaras LTV atklāja Laksa, kura piebilda, ka vēl daudz spēļu ir priekšā, lai kvalificētos. Viņa norādīja, ka aizsardzība gājusi kā pa viļņiem un pieļauts pārāk daudz kļūdu.

Intervija ar Kitiju Laksu

Latvijas un Izraēlas sieviešu basketbola izlases iepriekš tikušās septiņas reizes, no kurās sešās spēlēs uzvaras guvušas Latvijas basketbolistes.

Eiropas čempionāta kvalifikāciju Latvijas sieviešu basketbola izlase E grupā sāka ar zaudējumu Francijai, piekāpjoties ar rezultātu 49:71.

Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm norisināsies no 2025. gada 9. līdz 19. jūlijam, un tas norisināsies četrās valstīs. Savukārt finālposms notiks Grieķijā, Atēnās.