Rastorgujevs neapmierināts ar 14. vietu masu startā (galerija un audio)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas labākajam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam pēc trim kļūdām šaušanā 15km masu startā - 14.  Zelts Emīlam Heglem Svensenam. Sudrabs Martēnam Furkadam, kurš no Svensena finišā atpalika tikai par pāris centimetirem, bet čeham Ondržejam Moravecam - bronza.

Rastorgujevs ar savu startu nav apmierināts, jo cerējis uz labāku rezultātu.

 

Primajā šautuvē guļus Rastorgujevs šāva nekļūdīgi, taču pārējās šautuvēs nebija tik veiksmīgs -  lai gan pirms trešās šaušanas Latvijas sportists bija pakāpies pat uz septīto vietu, finišā - 14. vieta 15km masu startā. Viņš pats pēc finiša bija manāmi neapmierināts ar šo rezultātu un atzina, ka apstākļi trasē esot bijuši grūti, bet visu izšķīrušas kļūdas šaušanā. Pēc pirmām divām šautuvēm cerības vēl bijušas.

Visos trijos gadījumos, kad Rastorgujevs pieļāva kļūdu šaušanā, lode lidojusi ļoti tuvu mērķim un vienreiz pat lidojusi pret gabarītu - tā aģentūrai LETA atzinis Rastorgujeva treneris, apliecinot, ka veiksme šoreiz nebija Andreja pusē. 

Sacensības masu startā bija paredzētas jau svētdien, taču biezās miglas dēļ tās pārcēla uz pirmdienu un vēlāk - uz šodienu, kad trasē joprojām bija ļoti sarežģīti apstākļi un stipri sniga, taču migla bija izklīdusi.

Andrejs Rastorgujevs atzina, ka viņam slīdējis salīdzinoši labi, par ko liecina arī vairāku sportistu apdzīšana pēc pirmajām kļūdām, tomēr nobraucieni bijuši izdangāti un traucējusi "sniega putra." Starta aizkavēšanās miglas dēļ Rastorgujevam neesot traucējusi. 

Iepriekš šajās olimpiskajās spēlēs Andrejs Rastorgujevs izcīnīja augsto 9. vietu 12,5km individuālajās sacensībās, kā arī 12. vietu sprintā un 33. vietu 20 km sacensībās.

1. Emīls Hegle Svensens (Norvēģija) 42:29,1 (bez kļūdām šaušanā)

2. Martēns Furkads (Francija) +0,0 (1 kļūda šaušanā), bija nepieciešams fotofinišs uzvarētāja noteikšanai. 

3. Ondržejs Moravecs (Čehija) +13,8 (bez kļūdām šaušanā)

..14. Andrejs Rastorgujevs (Latvija) +1:24,0 (3 kļūdas šaušanā)

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti