Latvijas volejbola čempionāta pusfināla spēlē "RTU/Robežsardze" sīvā cīņā pieveic "Jēkabpils Lūšus"

Latvijas volejbola čempionāta pusfināla spēle "RTU/Robežsardze" - "Jēkabpils Lūši". Patriks Pinka

Pasaules kausa biatlonā masu starts vīriešiem

Biatlonists Rastorgujevs sezonas pēdējās sacensībās izcīna devīto vietu. Spilgtākās epizodes

Svētdien Kenmorā, Kanādā, ar titulētā Norvēģijas biatlonista Juhannesa Tinjesa Bē uzvaru 15 kilometru sacensībās distancē ar kopēju startu noslēdzas Pasaules kausa sezona biatlonā. Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs šajās sacensībās izcīnīja augsto 9. vietu. Sezonas kopvērtējumā viņš ierindojās 17. vietā, kas ir trešais labākais rezultāts karjerā.

J. T. Bē šautuvēs pieļāva vienu kļūdu un finišu sasniedza 36 minūtēs 3,4 sekundēs. 44,5 sekundes no viņa atpalika tautietis Juhaness Dāle-Ševdāls, ierindojoties otrajā vietā. Bet trešajā vietā finišēja Francijas biatlonists Emiljēns Žakelēns, no uzvarētāja atpaliekot minūti un 7,2 sekundes.

Līderi finiša taisnē

Rastorgujevs startēja ar 17. numuru. Pirmajā šautuvē Rastorgujevs bija nevainojams, kas ļāva vinam atgriezties trasē, esot starp līderiem, ierindojoties devītajā pozīcijā.

Otrajā šautuvē Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu, un trasē atgriezās 13. pozīcijā. Trešajā šautuvē Andrejs ieradās, esot 11. pozīcijā. Diemžēl divas kļūdas kļuva par iemeslu, kādēļ trasē viņš atgriezās, zaudējot sešas pozīcijas.

Pirms pēdējās šautuves ātrais slēpojums ļāva Andrejam atgūt dažas pozīcijas. Ceturtajā ugunslīnijā Rastorgujevs bija precīzs, un trasē viņš atgriezās desmitajā pozīcijā. Ātrais slēpojums ļāva viņam finišēt devītajā pozīcija, no uzvarētāja atpaliekot minūti un 41,8 sekundes.

Andrejs Rastorgujevs finišē sezonas pēdējās sacensībās

Andrejam šī disciplīna ir parocīga, jo, startējot tajā, izdevās izcīnīt augsto otro vietu pasaules čempionātā, šādi pārrakstot Latvijas biatlona vēsturi. Pasaules kausa posmos šajā disciplīnā šosezon Rastorgujevam izdevās izcīnīt 10., 12. un 11. pozīciju.

Šajā sezonā aizvadītas četras sacesnības ar kopēju startu, un Mazo Kristāla globusu ar 252 punktiem izcīnīja J. T. Bē. Rstorgujevs ar 122 punktiem sezonu šajā disciplīnā noslēdza desmitajā pozīcijā.

Tikmēr Lielo Kristāla globusu nodrošināja J. T. Bē ar 1262 punktiem. Sezonas visu disciplīnu kopvērtējumā otrajā vietā ar 1080 punktiem ierindojās viņa brālis Tarje Bē, bet trijnieku noslēdza Dāle Ševdāls ar 949 punktiem. Rastorgujevs sezonas laikā sakrāja 433 punktus, kas deva 17. vietu. Savukārt Renārs Birkentāls ar 33 iekrātiem punktiem kopvērtējumā ierindojās 59. vietā.