Vrubļevskis: politiķiem jāatceras ne tikai apsveikt sportistus, bet arī ieguldīt sportā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Olimpiskās spēles Sočos noslēgušās, un Latvijas sportistu sasniegumi ir pat labāki, nekā iepriekš prognozēts. „Četras medaļas, tas ir godīgs darba rezultāts, kuru klusībā gaidīja katrs, kurš to darbu dara. Par pārsteigumu to uzskatīt nevajadzētu,” intervijā „Latvijas Radio” atzīst Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadītājs Aldons Vrubeļvskis.

Kopumā Latvijas sportisti mājās pārvedīs 11 olimpiskās medaļas – četras sudraba medaļas bobsleja četriniekam, četras bronzas – kamaniņu stafetes braucējiem. Vēl divas bronzas medaļas kamaniņu divniekam un viena sudraba medaļa skeletonistam Martinam Dukuram. Vrubļevskis atzīst – klusībā cerēti mazliet labāki sasniegumi no biatlonista Andreja Rastogujeva, bet acīmredzot šī nav bijusi viņa olimpiāde. Viņa olimpiskās spēles būs vismaz divas nākamās.

Kopumā Vrubļevskis Latvijas sportistu startus vērtē ļoti labi, uzslavējot arī Roberto Puķīša startu šorttrekā, Mārtiņa Onskuļa kalnu slēpošanā un pieminot arī pēdējo Haralda Silova rezultātu ātrslidošanā.

„Svarīgi, lai līdzjutēji neizlaistos un nesāktu prasīt medaļas katru dienu un katru gadu,” teic LOK vadītājs. Un būtiski, lai valsts amatpersonas, aktīvi apsveicot mūsu sportistus, neaizmirstu, ka sports prasa ieguldījumus, un ieguldījumi nedrīkst samazināties – tiem gadu no gada ir jāpalielinās

„Bieži vien politiskās peripetijas un budžeta izmaiņas ir liels traucēklis. Šobrīd ir nelielas bažas, ka iepriekšējo gadu finanšu kritums varētu atstāt iespaidu uz mūsu startiem 2016., 2018. un 2020. gadā. Bet es ceru, ka situācija tagad uzlabosies – Latvija kļūs par veiksmes stāstu ne tikai finansēs, bet arī Olimpiskajās spēlēs. Tas dos gan grūdienu, gan arī finansiālu potenciālu, lai attīstība varētu notikt arī turpmāk,” uzsver Vrubļevskis.

Lai sportā gūtu rezultātus, ir jārēķinās gan ar pacietību, gan ar nepieciešamību ieguldīt līdzekļus katru gadu, nepārtraukti un pēctecīgi – bez šaubīšanās un mētāšanās. Tad ir pamats cerēt uz rezultātiem.

Intervijā Vrubļevskis izteic viedokli arī par hokejista Vitālija Pavlova pieķeršanu aizliegtu vielu lietošanā. LOK vadītājs atzīst, ka emocionāli viņam tā nešķiet milzīga traģēdija.

„Izskatās, ka Latvijas Hokeja federācijai, hokeja klubiem, iespējams, arī citiem sporta klubiem, ir nopietni jādomā, ko viņu ārsti, kādā veidā rekomendē lietot – gan kā medikamentus, gan kā pārtikas uzlabotājus, gan kā atjaunošanas līdzekļus saviem sportistiem, un kur un kā tos iegādājas. Jo ir liela starpība, vai pērk Polijā ražotu pārtikas uzlabotāju, vai no tiešā ražotāja ASV un Vācijā,” pauž Vrubļevskis.

LOK medikamentus un uztura bagātinātājus jau daudzus gadus pērk tikai tieši no ražotājiem. Vrubļevskis atgādina par iepriekšējo dopinga skandālu Latvijas olimpiskajā vēsturē, kad aizliegtu vielu lietošanā tika pieķerts bobslejists Sandis Prūsis. Arī tad pie vainas bija uztura bagātinātāji no bundžām, kuru izcelsme bija nezināma.

Kopumā Olimpiskās spēles Sočos Vrubļevskis vērtē labi, arī no organizatoriskā viedokļa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti