Beļģijā krusa noklāj zemi 20 centimetru biezumā; arī kaimiņvalstīs negaisi un vētras

Jau kopš sestdienas nakts Francijas, Beniluksa valstu un Vācijas ziemeļdaļu plosa spēcīgi negaisi ar vētras stipruma vēju un virpuļviesuļiem, vēsta vietējie mediji un Eiropas Spēcīgo vētru laboratorija (Europeans Severe Storm Laboratory).

Sevišķi neparastu dabas stihiju piedzīvojušas vairākas vietas Beļģijā, kur krusa zemi noklājusi tik biezā kārtā, ka ceļus no tās jāattīra gluži kā no sniega ziemā. Krusas kārta sasniegusi aptuveni 20 centimetru.

Arī krusas graudu izmēri dažviet ir iespaidīgi. Pēc apstiprinātām ziņām to diametrs sasniedz pat astoņus centimetrus.

Sociālajos tīklos iedzīvotāju publicētajās fotogrāfijās redzams, ka krusas gabali ir lielāki par vistas olu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vētras, īslaicīgi plūdi un krusa nodarījuši arī plašus postījumus, laužot kokus, plēšot ēku jumtus un sabojājot laukos briestošo ražu. Vairāki cilvēki cietuši no zibens.

Līdzās negaisiem un vētrām Rietumeiropā turpinās arī karstums. Vācijas meteorologi brīdina, ka valsts austrumos gaisa temperatūra svētdien sasniegs +36..+39 grādus.

Karstums tuvojas arī Latvijai un nākamās nedēļas nākumā - pirmdien un otrdien - gaisa temperatūra vietām Latvijā sasniegs +30..+32 grādus, turklāt arī pie mums iespējami spēcīgi negaisi ar vētrām un liela izmēra krusu. Saskaņā ar pašreizējām prognozēm lielāka negaisa vētru iespējamība ir Kurzemē un Zemgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti