Laika ziņas / Eiropā
Austrumeiropas valstīs spēcīga snigšana
Daudzās Austrumeiropas valstīs pēdējās diennaktīs strauji pieaudzis sniega segas biezums. Spēcīga snigšana arī radījusi nopietnus elektroenerģijas padeves traucējumus Lietuvā un Ukrainā.  
Helsinkos pārspēts absolūtais karstuma rekords
Svētdien, 28.jūlijā, Helsinkos gaiss sakarsis līdz +33 grādiem. Tā ir augstākā gaisa temperatūra Somijas galvaspilsētā pēdējo 175 gadu laikā, kopš tiek veikti mērījumi. Somijas galvaspilsētā vasarās parasti ir mērena gaisa temperatūra.
Francijā kritis absolūtais nacionālais karstuma rekords - sasniegti 45,9 grādi
Eiropas rietumos turpinoties nežēlīgai tveicei, Francijas dienvidos piektdien fiksēja 45,9 grādu gaisa temperatūru, kas valstī ir meteoroloģisko novērojumu vēsturē absolūts karstuma rekords, vēstīja BBC. Iepriekš lielāko karstumu Francijā reģistrēja 2003.gadā, kad gaiss sakarsa līdz 44,1 grādam. 
Latvijai tuvojas kārtējās ciklons ar lietavām

Trešdienas pēcpusdienā vietām Latvijā līst, vietām starp mākoņiem uzspīd saule. Gaisa temperatūra +8..+12 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Karstuma vilnī Sofijā gājuši bojā pieci cilvēki

Pieci cilvēki sestdien, 1.jūlijā, gājuši bojā karstuma vilnī, kas skāris Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju, kur gaisa temperatūra tika prognozēta pat līdz 44 grādiem pēc Celsija skalas, paziņoja anonīmi avoti slimnīcā.

Vairāki cilvēki gājuši bojā spēcīgās vētras laikā Maskavā un tās apkaimē

Vairāki cilvēki ir gājuši bojā spēcīgās vētras laikā Maskavā un tās apkaimē. Piektdien, 30.jūnijā, vienas dienas laikā Krievijas galvaspilsētā izkrita gandrīz visa mēneša nokrišņu norma. Tik spēcīgs lietus Maskavā nav bijis vismaz kopš 1923. gadā. Lai gan citi avoti ziņo, ka tāds negaiss līdz šim šajā reģionā vispār nav pieredzēts.

Baltijas jūras krastos neierasti skati

Noturīga austrumu vēja ietekmē Baltijas jūras piekrastē jau divas nedēļas ir neierasti zems ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidroloģiskie novērojumi.

Eiropā laboti simtiem siltuma rekordu

Šonedēļ Eiropas rietumu, centrālajā un dienvidu daļā pārspēti simtiem siltuma rekordu, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

EP piedāvā veidot Starptautisko investīciju tiesu

Sarunas par topošo brīvās tirdzniecības līgumu starp Eiropu un Ameriku šogad, visticamāk, neizdosies pabeigt. Jaunais termiņš pirmās versijas sagatavošanai ir nākamā gada vasara. Tas ir viens no secinājumiem pēc aizvadītajā nedēļā Briselē notikušās desmitās sarunu kārtas. Savukārt Eiropas Parlamenta (EP) deputāti beidzot ir spējuši rast kompromisu par to, kādam, viņuprāt, būtu jāizskatās šīm līgumam. Jūnijā balsojumu par deputātu ieteikumiem šim līgumam nācās steidzami atlikt, jo atsevišķu pretrunīgu priekšlikumu dēļ deputāti draudēja noraidīt visu rezolūciju kopumā. Tomēr jau mēnesi vēlāk kompromiss tika rasts.

 

Jaunākās ziņas
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt