Rīta Panorāma

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2. līmeņa kapitālu

Rīta Panorāma

Intervija ar Pēteri Strautiņu par grāmatu «Latvijā dzīvot ir interesanti»

«Fonds Līdzskaņa» aicina sadzirdēt vienam otru

«Fonds Līdzskaņa» aicina sadzirdēt vienam otru ar dziesmu «Ieklausies»

Dziesmas “Ieklausies” autori ir Atis Zviedris, Kārlis Auzāns, Jānis Miltiņš un Anete Zviedre. Tā tapusi trešajā “Fonda Līdzskaņa” sociāli radošajā nometnē īpašos apstākļos – teju 90% dziesmas ir ierakstīta pļavā. Dziesmas melodiju papildina unikāls skanējums – tradicionālais zviedru mūzikas instruments nikelharpa (nyckelharpa), medijus informē fonda pārstāvji.

“Dziesmas radīšanai bija ļoti personīga pieeja un “stāsts no dzīves”. Esot radošajā nometnē, dienu pirms dziesmas dzimšanas, mana sieva Anete bija radījusi teksta vārdus. Man šķita, ka tie nebūs īstie, sākām par to diskutēt un mazliet sastrīdējāmies. Savukārt no šīs situācijas dabiski radās “Ieklausies” teksts. Tās galvenā vadlīnija sniedz iespēju aizdomāties par visiem zināmu situāciju attiecībās – pārdomas par to, kad beidzot manī kāds ieklausīsies un sadzirdēs. Vai ieklausīšanās nāk viegli? Visdrīzāk nē, bet no sirds novēlu visiem sadzirdēt savas un otra cilvēka vēlmes, jo tikai tā varam stiprināt attiecības” par dziesmas tapšanu stāsta dziedātājs un komponists Atis Zviedris.

“Skaņdarbā atspoguļotā attiecību spēle ļoti atbilst arī “Fonda Līdzskaņa” pārliecībai un mērķiem – sniegt atbalstu tam, kuram tas ir visvairāk nepieciešams. Viena lieta ir atbalstīt kādu materiāli, bet pavisam cita, pat vēl svarīgāka – būt klāt emocionāli, sadzirdēt otru, atbalstīt un ļaut attiecībām plaukt. Paldies visiem, kuri iesaistījās un ļāva uzburt muzikālu mākslas darbu!” papildina komponists un producents Kārlis Auzāns.

Pievienoto vērtību dziesmai rada tās misija – ienākumi no dziesmas atskaņošanas tiks izmantoti atbalsta sniegšanai grūtībās nonākušiem mūziķiem.

“Uzskatu, ka mūsu – aktīvo mūziķu – pienākums ir atbalstīt tos, kuri laika gaitā ir iedvesmojuši, dzinuši uz priekšu un bijuši mūsu mentori. Mums šobrīd ir ļoti liela privilēģija – ierakstīt un izpildīt tādas dziesmas, kuras vēlamies. Turpretī mūsu kolēģiem iepriekš ir bijis liels izaicinājums, balansējot starp iespēju izpausties un izpildīt to, ko tajā laikā “drīkst”,” stāsta Atis Zviedris.

Dziesmas tapšanā kā producenti piedalījušies mūziķi Edgars Rakovskis, Kārlis Auzāns un Andis Ansons. Savukārt dziesmu izpilda Atis Zviedris, Kārlis Auzāns un Jānis Miltiņš.

Kopš 2016. gada “Fonds Līdzskaņa” palīdz Latvijas mūziķiem, kuri ir nonākuši nelaimē un kuriem nepieciešams atbalsts. Līdz šim ir palīdzēts jau 17 dažādiem mūziķiem un viņu ģimenēm – Aleksandram Šlujevam, Valdim Atālam, Robertam Gobziņam, Valteram Frīdenbergam, Dainim Dobelniekam, Rolandam Balodim-Ūdrim jeb Ūdrītim, Aleksandram Kublinskim, Evai Bindei, Sondrai Zaļupei, Valdai Rudzītei, Guntaram Muceniekam, Raitim Viļumovam un citiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti