Par NATO labdarības tirdziņā sapelnīto atbalsta divus Latvijas projektus

Ik gadu ap 18. novembra valsts svētkiem Briselē notiek NATO labdarības tirdziņš, kurā var iegādāties Latvijas uzņēmēju ziedotās preces, bet savāktie līdzekļi tiek sadalīti labdarībai. Šogad atbalstīti divi labdarības projekti no Latvijas. Atbalstu ieguvušie šodien saņēma tirdziņa čeku, bet ziedotāji – pateicības rakstus.

Čeku par vairāk nekā 6000 eiro saņēma biedrība "Aspazija", lai atbalstītu cilvēkus ar kustību traucējumiem un sociāli mazaizsargātās grupas. Savukārt biedrība "Sports ikvienam" par saņemtajiem 7752 eiro varēs iegādāties īpašu sporta inventāru – sēdslēpi.  

Biedrības "Sports ikvienam" pārstāvis Dāvis Siminaitis paskaidroja, ka sēdslēpe ir paredzēta cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, lai viņi varētu izbaudīt ziemas aktivitātes uz kalna: "Daudzi no vecākiem ir teikuši, ka bērns pēc nodarbības jūtas pacilāts un iedvesmots un ka prieka sajūta ir vairākas dienas pēc nodarbības."

Tas iespējams, pateicoties uzņēmējiem, kuri ziedo produkciju Latvijas stendam NATO labdarības tirdziņā Briselē. Piemēram, pērn par Latvijas precēm savākti 10 000 eiro.

Iegūtos līdzekļus katra valsts ieskaita kopējā NATO labdarības fondā. Pēc tam visas 32 alianses valstis balso, kuriem nevalstisko organizāciju projektiem kurās valstīs piešķirt finansējumu. 

Latvijas militārais pārstāvis NATO un Eiropas Savienībā (ES) Ivo Mogiļnijs pastāstīja, ka divu dienu laikā tirdziņā piedalās 45 valstis: "Mēs iegūstam ne tikai finansējumu, bet arī popularizējam caur šo tirdziņu Latvijas preces."

Uz Beļģiju ir ceļojusi rupjmaize, saldumi, biezpiena sieriņi, alus, balzams, keramikas un porcelāna trauki, arī dažādi rokdarbi un lina izstrādājumi. 

Šis būs jau 20. gads, kopš Latvija piedalās NATO labdarības tirdziņā, bet aliansē šī līdzekļu vākšanas tradīcija sākās jau 1968. gadā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti