Dienas ziņas

Lūdz sabiedrības palīdzību vairāku cilvēku meklēšanā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

"Dominā" notiek Lieldienu labdarības tirdziņš

Gan tirgošana, gan labas emocijas – senioru un cilvēku ar invaliditāti rokdarbu tirdziņš

Lieldienu labdarības tirdziņš, kurā var iegādāties senioru un cilvēku ar invaliditāti rokdarbus, notiek Rīgā, tirdzniecības centrā "Domina". Tur var atrast gan ikdienā noderīgas lietas, gan arī Lieldienu dāvanas tuvajiem. Amatnieki gaida apmeklētājus, un viņiem tirdziņš nozīmē ne tikai naudas, bet arī labu emociju gūšanu.

Šoreiz pulcējies salīdzinoši neliels skaits tirgotāju. Pērn Ziemassvētku tirdziņā bija pulcējušies 27, bet šoreiz 12 amatnieki.

"Šīs lietiņas veido vājredzīgie bērniņi, invalīdbērni, gan pieaugušie, gan bērni, Juglā, Strazdumuižā," pastāstīja Latvijas Neredzīgo biedrības biedres mamma Dzidra.

Piedāvājums ir plašs — rotaslietas, zeķes, sveces, koka virtuves piederumi, keramikas trauki un daudz citu lietu.

"Šī ir iespēja mazliet pensiju palielināt, jo pensijas ir tādas… Un arī tas, ka patīk, un, ja vēl vari darīt kādu darīt priecīgu, laimīgu. Lielākais prieks jau ir, kad pienāk un saka: cik jums skaisti!" sacīja audēja Dzintra.

Dzintrai pirmais klients šodien bijis vēl pirms tirgus atvēršanas. Kad viņa krāva no mašīnas savus galdautus, kādai garāmgājējai viens no tiem iepatikās tik ļoti, ka viņa to tūlīt iegādājās.

Vairāki dalībnieki uzsver, ka invaliditātes pensijas ir mazas un ar tām nepietiek, atzina Invalīdu un mazturīgo senioru atbalsta fonda priekšsēdētāja Aina Giptere.

LTV: Ko jūs un citi dalībnieki dara ar nopelnīto, kā viņiem palīdz tas?
Aina Giptere: Teikt man optimistisko variantu vai pesimistisko?
Pa vidu.
Daļa aiziet uz veikalu, daļa aiziet uz aptieku, daļa nopērk saldumus.

Biedrība "Gaismas stars", kas palīdz cilvēkiem ar garīgās veselības traucējumiem, par nopelnīto brauc ekskursijās, kā arī apgūst keramikas prasmes. Visi uzrunātie dalībnieki nopelnīto iegulda, lai turpinātu ražošanu.

"Tad es esmu izdomājusi, ka es varētu apgūt autokursus, mācīties un tad ar mašīnu braukt pa tirdziņiem. Tas ir sapnis tāds, nu, es ceru, ka tas piepildīsies," pastāstīja rotu meistare Ginta.

Lieldienu labdarības tirdziņš notiks līdz trešdienai, 27. martam. Tirgotāji gaida apmeklētājus un uzsver, ka viņiem ir svarīgs arī katrs labais vārds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti