Kultūras jomas uzņēmēji, biedrības un nodibinājumi varēs pieteikties atbalstam jaunā VKKF mērķprogrammā

Lai atbalstītu kultūras jomā strādājošos uzņēmējus, biedrības un nodibinājumus, kuru darbība bijusi ierobežota Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu dēļ, tiek veidota jauna Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogramma, kurā uzņēmējiem, biedrībām un nodibinājumiem tiks daļēji kompensētas Covid-19 ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušās tiešās darbības izmaksas, informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

9. jūlijā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apstiprināja Ministru kabineta 16. jūnija lēmumu piešķirt finanšu līdzekļus no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai varētu īstenot Kultūras ministrijas (KM) rīcības plānu visaptveroša atbalsta sniegšanai kultūras un pasākumu nozares iestādēm, uzņēmējiem, radošajām personām un nevalstiskajām organizācijām Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmes mazināšanai.

Līdz ar to VKKF jau tuvākajā laikā plāno izsludināt projektu iesniegšanu vairākās mērķprogrammās kultūras piedāvājuma veidošanai un kultūras institūciju ilgtspējas nodrošināšanai.

Kā vienu no nozīmīgajām plānoto atbalsta pasākumu kopām KM izceļ 2,4 miljonu eiro mērķprogrammu “Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja”, kuras mērķis ir atbalstīt komersantus, biedrības un nodibinājumus, kuru darbība saistīta ar pastāvīgu publisku kultūras norišu nodrošināšanu un kas Latvijā bijusi ierobežota Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ.

Šīs mērķprogrammas ietvaros paredzēts minētajiem komersantiem, biedrībām un nodibinājumiem

daļēji kompensēt ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušos fiksētos izdevumus, kas saistīti ar regulāriem ikmēneša maksājumiem un atlīdzību darbiniekiem.

Mērķprogrammā plānots izsludināt divus konkursus par periodu no marta līdz jūnijam, un par periodu no jūlija līdz septembrim, pirmo pieteikšanās kārtu organizējot augustā.

Programmas nolikumu izstrādā VKKF un KM eksperti ciešā sadarbībā ar kultūras un pasākumu nozares pārstāvjiem, tostarp Latvijas Pasākumu producentu asociācijas, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociācijas un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas pārstāvjiem. Paredzēts, ka VKKF padome mērķprogrammas nolikumu, tostarp atbalsta sniegšanas kritērijus, apstiprinās jau nākamajā nedēļā.

Kultūras ministrijā atgādināja, ka Covid-19 izraisītā ārkārtējā situācija valstī un ar tās izplatības ierobežošanu saistītie pasākumi 2020. gadā būtiski ietekmējuši kultūras nozari, kurā strādājošo radošo personu, nevalstisko organizāciju, privātā sektora, valsts un pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību darbība tika pilnībā apturēta. Noteiktās distancēšanās prasības un pasākumu norises ierobežojumi ir apturējuši kultūras institūciju un pakalpojumu sniegšanas iespējas klātienē ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 9. jūnijam. Arī pēc ārkārtējās situācijas beigām virkne ierobežojumu, lai arī atvieglināti, palikuši spēkā, neļaujot kultūras nozarē strādājošajiem pilnvērtīgi atjaunot radošo un saimniecisko darbību, tādējādi atstājot būtisku negatīvu ietekmi uz visu kultūras nozaru dzīvotspēju.

KONTEKSTS:

Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai investīcijām kultūrā tika lemts piešķirt 32 miljonus eiro: 10,6 miljonus eiro Covid-19 radīto seku mazināšanai valsts kultūras iestādēs un radošo personu atbalstam; 10,4 miljonus eiro modernizācijas pasākumiem kultūras nozarē – valsts pasūtījumiem jaunu kultūras vērtību radīšanā, kā arī 11 miljonus eiro kultūras infrastruktūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti