Suņu pretblusu pilieni kaķim var izrādīties nāvējoši

Dzīvē nav sīkumu - dažas mazas kļūdiņas, nedaudz neuzmanības un viss var beigties ar nāvi. Tā tas varēja beigties arī kaķenītei Kerijai, kuru no nāves paglāba tikai saimnieces Ievas ātrā un izlēmīgā rīcība. Izrādās, ka tas, kas derīgs sunim, var kļūt nāvējošs kaķim. 

Gandrīz katrs dzīvnieku draugs, kurš savu mīluli laiž ārā pastaigāties, būs saskāries ar tādu blakusefektu kā blusas. Kad Ievas garspalvainajam suņukam parādījās blusas, problēma nešķita liela. Ir taču pieejami visdažādākie pretblusu līdzekļi - siksnas, šampūni, aerosoli, pilieni. Zooveikalā tika iegādāti pilieni.

Ievas mīlule Kerija

Dažas stundas vēlāk, ap četriem naktī, Kerija pēdējiem spēkiem modināja saimnieci.

Lielākā problēma bija tā, ka Ieva nevarēja saprast, kas ar Keriju ir noticis. Ieva nekavējoties sazvanīja diennakts veterenārklīniku. Keriju izglāba ātrā došanās uz veterenārklīniku, tikai tur beidzot kļuva skaidrs, ka vainīgi pretblusu pilieni.

Ja tie der sunim, tie neder kaķim – var izraisīt saindēšanos un pat nāvi.

Tādas nianses Ieva nezināja, arī uz nopirktās ampulas tas nebija rakstīts.

Kāpēc neizskaidroja veikalā, arī ir nojaušams - pilienus taču pirka sunim, bet šīs it kā sīkās, nevainīgās neuzmanības varēja laupīt Kerijai dzīvību. Tāpēc vienmēr vajag ļoti rūpīgi izpētīt iepakojumu. Ieva kopš dramatiskās nakts pret pretblusu pilienus vairs neizmanto.

Kerijai viss beidzās laimīgi. Arī saimniece tagad zina, ka suņiem paredzētos medikamentus nedrīkst izmantot kaķiem.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti